Wszywka alkoholowa jako wsparcie w terapii alkoholowej

alkohol

Pokonanie nałogu jest możliwe, jednak trzeba poszukać wsparcia u profesjonalistów oraz wykorzystać różne oferowane metody leczenia.

Nasz Gabinet posiada oddział w województwie dolnośląskim i wspomaga w nim pacjentów podczas wyjścia z uzależniania. Specjaliści oferują tutaj odpowiedni zabieg i aplikują esperal we Wrocławiu.

Czym jest i jak działa wszywka alkoholowa?

Wszywka alkoholowa, znana także jako esperal czy disulfiram, to medykament, który jest aplikowany pod skórę pacjenta, zazwyczaj jest to pośladek lub okolice pod łopatką. Ta mała tabletka posiada substancję, która uwalnia się stopniowo do krwi i w momencie spożycia alkoholu wywołuje dolegliwości, które mają zniechęcić do sięgania po procentowe napoje. Przykładem może być kołatanie serca, nudności, wymioty, ból oraz zawroty głowy. Disulfiram blokuje i zahamowuje metabolizowanie alkoholu, stąd te różne przykre efekty. Warto wiedzieć, że lek ten jest wydawany tylko na receptę, a aplikowany jest wyłączenie przez lekarza podczas zabiegu przy znieczuleniu miejscowym. Podczas wywiadu zbiera on informacje o stanie zdrowia, masie ciała czy wieku pacjenta. Jest to dobrowolna decyzja osoby zaszywanej, która podczas procedury musi być trzeźwa i nie spożywać alkoholu od minimum 12 godzin, choć często zaleca się, aby przerwa wynosiła 24 lub 48 godzin. Niekiedy zależy to od wagi, ale też od ilości wypitych wcześniej napojów wyskokowych. Sam medykament już w ciele chorego ma skuteczność od 8 do 12 miesięcy, choć realna długość jest indywidualnie uwarunkowana.

alkohol

Dlaczego jest to dobre wsparcie tradycyjnej terapii?

Wykorzystywanie wszywki alkoholowej w terapii uzależnień jest nazywana metodą awersyjną. Jej celem jest odstręczenie i zniechęcenie pacjenta do korzystania z trunków procentowych. Osoba zaszywana podczas wizyty u lekarza jest informowana o tym, co to za medykament, ale też, jakie konsekwencje związane są ze spożywaniem alkoholu, gdy posiada się już zaaplikowany esperal. Świadomość tego, co może się wydarzyć, w razie dostania się alkoholu do krwi, ma zmotywować do wstrzemięźliwości. Dlatego tak istotne jest podejście holistyczne, gdzie jest miejsce na rozmowy z psychoterapeutą, kluby AA, a także zastosowanie esperalu. Elementy te uzupełniają się na różnych polach, a dzięki temu całe leczenie jest efektywniejsze. Warto jednak pamiętać, że główny wysiłek, walkę i działanie musi podjąć sam chory, aby przezwyciężyć nałóg. Bez zaangażowania nie będzie wyników, nawet przy stosowaniu substancji chemicznych. Przy wsparciu na wielu polach istnieje duża szansa skutecznego i całkowitego porzucenia alkoholu, a także wytrwania w tym stanie przez kolejne lata. Nawet już po wieloletniej abstynencji można implementować disulfiram, jako formę motywacji czy czynnika dyscyplinującego.

Ciekawym efektem, który daje wykorzystanie esperalu w terapii, jest okres abstynencji, nawet krótki, który następuje po zaszyciu. W tym czasie trzeźwy pacjent może dokładnie przyjrzeć się sobie, swojemu życiu czy szkodom, jakie wyrządza alkohol i na podstawie tego podjąć kolejne kroki, aby wyzdrowieć. Jest to pewien moment otrzeźwienia, gdy świadomie można podjąć decyzję, że czas zdecydować się na walkę z uzależnieniem.

Gdzie we Wrocławiu można wykonać taki zabieg?

Wrocław to duże miasto, dlatego także tutaj jest wiele osób, które potrzebują pomocy w wyjściu z uzależnienia. Nasz Gabinet otworzył tutaj swoją placówkę, aby osoby zainteresowane wszywką alkoholowa mogły blisko, bezpiecznie i bezstresowo wykonać zabieg. Oddział zatrudnia specjalistów z doświadczeniem, którzy wiedzą nie tylko, jak wykonać samą czynność, ale też, w jaki sposób rozmawiać z uzależnionym. Oferuje nie tylko obsługę na najwyższym poziomie, ale też dyskrecję, aby każda osoba szukająca pomocy czuła się tutaj komfortowo. Filia wrocławska przy ulicy Dworcowej 11B wykonuje zabiegi w znieczuleniu miejscowym po wcześniejszym wywiadzie z chorym.

Specjalistyczna terapia, spotkania AA, a także wszywka alkoholowa, to różnorodne propozycje, które pomagają podczas wychodzenia z choroby alkoholowej. Warto zadbać o kompleksowe działanie i wraz ze wsparciem w sferze psychicznej, postawić na opcje farmaceutyczne. Nasz Gabinet działa w wielu miastach i posiada odpowiedni zespół, aby bezpiecznie zaimplementować esperal.

Rate this post