3 najważniejsze akcesoria do stylizacji brody

Od dawna wiadomo, że jeśli chodzi o sprawy pielęgnacji, to kobiety są w tym bardziej obeznane niż mężczyźni. Natomiast na przestrzeni kilku ostatnich lat sprawa się trochę zmieniła.

Świat kosmetyków rozwinął się bardzo mocno. Co chwila powstają jakieś nowe produkty do włosów, twarzy, paznokci itd. ale ten rozwój przyniósł również coś nowego dla mężczyzn, a mianowicie produkty pielęgnacyjne i akcesoria do stylizacji brody.

Czy dbanie o brodę jest konieczne?

Mimo że współcześnie panuje moda na zadbaną brodę, to powodem jej pielęgnacji nie powinien być tylko trend. O brodę tak samo jak o skórę na głowie trzeba dbać, by do włosów nie dostały się bakterie. Z zarostem jest ten problem, że na twarzy mężczyźni mają dużo większy łojotok niż na głowie, przez co nietrudno o jakąś infekcję, która w łatwy sposób może się też dostać do ust.

Ponadto dbanie o brodę zapewni jej dobrą kondycję i pozwoli nadać wymarzony kształt, dzięki czemu na pewno każdy zwróci na nią uwagę.

Jak dbać o brodę?

Nie można ukrywać, że pielęgnacja zarostu to wbrew pozorom czasochłonna czynność, która nie tyle, ile wymaga umiejętności a bardziej regularności.

Dbanie o brodę to przede wszystkim stosowanie odpowiednich kosmetyków. Aby dobrze je dobrać, warto wybrać się do sprawdzonego barbera, który oceni jakość włosów i dobierze produkty specjalnie pod ich rodzaj. Są jednak pewne aspekty, które sprawią, że pielęgnacja będzie zdecydowanie łatwiejsza, a nawet sprawi taką przyjemność, jaką kobietom sprawia nakładanie maseczek na twarz.

Najważniejsze akcesoria do stylizacji brody

Każda stylizacja brody we Wrocławiu w wielu salonach barberskich skupia się na 3 ułatwiających życie produktach, których każdy brodacz może również używać samodzielnie.

  1. Pierwszym z nich, który jednak wymaga drobnej pomocy specjalisty, jest wspomniany już dobrze dobrany kosmetyk. Barber pomaga wybrać odpowiednie olejki, szampony, mydła, balsamy czy nawet wosk do stylizacji. Dzięki nim skóra pod zarostem będzie nawilżona, a włosy oczyszczone i odżywione co nie tylko ułatwi późniejszą stylizację, ale też wzmocni cebulki i skłoni je do wzrostu.

Ważną kwestią jest to, by produkty pielęgnacyjne bazowały na roślinnych składnikach, ponieważ to one najmniej drażnią skórę i najlepiej wpływają na kondycję włosa.

  1. Aby jeszcze lepiej zadbać o higienę zarostu, warto zainwestować w kolejny gadżet, jakim jest szczotka do brody. W świecie Barberów stawia się raczej na bardzo gęste szczotki z naturalnego włosia (tzw. kartacze), które nie będą tylko pielęgnować brody, ale też ją oczyszczać i redukować produkcję sebum – czyli inaczej sprawią, że skóra pod brodą będzie się mniej przetłuszczać, a za to bardziej dotleniać.
    Ponadto kartacz sprawdzi się idealnie jako przyrząd do rozprowadzania np. olejków do brody, przez co nie będzie trzeba brudzić sobie rąk i tracić czasu na ich doczyszczenie.

Wskazówka: Brodę warto szczotkować przynajmniej raz dziennie przez kilka minut, od policzków w dół i od szyi w górę, na suchych włosach! Wszystkie działania mechaniczne na mokrej brodzie mogą dodatkowo narazić włosy na uszkodzenia.
Kluczowa jest również miękkość włosia szczotki. Jeśli broda nie jest dłuższa nić 5 czy 6 cm wtedy lepiej postawić na miękkie włosie, jednak gdy zarost jest pokaźny, warto zdecydować się np. na szczotki z dzika, które dokładnie wszystko wyczeszą.

  1. Ostatnim jednak nie mniej ważnym akcesorium do brody są nożyczki. Aby zapuścić pokaźną brodę warto pozwolić włosom rosnąć naturalnie, jednak raz na jakiś czas przyda się podcięcie jej końcówek, by jej porost był szybszy a włosy mocniejsze. Nie każdy może sobie pozwolić na systematyczne odwiedzanie barbera, dlatego odpowiednie nożyczki w domu brodacza to właściwie must have.
    Najlepiej by były one dobrze naostrzone oraz aby ich rozmiar wpasowywał się w wielkość dłoni. W podcinaniu ważna jest precyzja, dlatego przy zakupie należy brać pod uwagę to, by przyrząd był przede wszystkim poręczny i wykonany z porządnych surowców.

Widać zatem, że poziom dbania o siebie wzrasta już nie tylko u kobiet, ale i u mężczyzn. Nie ma w tym nic dziwnego, zwłaszcza u brodaczy, ponieważ tak jak kobiety dbają o swoje włosy czy cerę, tak też mężczyźni dążą do tego, by ich brody wyglądały na zadbane.

Rate this post