Chcesz nadać paczkę do Anglii? Wyślij ją kurierem

Wysłanie paczki do Anglii

Do Anglii wyjeżdża wciąż wielu Polaków, jednakże tylko niewielka część decyduje się na to, aby zostać tam na stałe. Trend emigracji zarobkowej nie jest już tak silny jak jeszcze 10 lat temu, kiedy wielu z nas wyjeżdżało na Zachód po prostu za chlebem. Do dziś wiele tysięcy osób, w tym całych rodzin zostało w Wielkiej Brytanii i tam wiodą swoje życie – przede wszystkim zawodowe. Tutaj – w kraju, wciąż jednak mają rodziny oraz znajomych, w którymi chcą utrzymywać kontakt. Ważnym elementem relacji są podarunki. Rozumieją to firmy transportowe, które w ostatnich latach bardzo dobrze i umiejętnie wykształciły swoją ofertę, która umożliwia zarówno Polakom w Polsce jak i w Anglii nadanie zróżnicowanych paczek do swoich bliskich w jednym z tych krajów. Usługa jest bardzo prosta – wystarczy tylko skontaktować się telefonicznie z przedstawicielem firmy, przygotować paczkę oraz czekać na umówiony dzień przyjazdu kuriera, który odbierze naszą paczkę i zabierze ją swoim samochodem dostawczy na adres, który wskazaliśmy.

Ile kosztuje paczka do Anglii?

Tutaj na samym początku należy wspomnień o tym, iż każdy dostawca paczek (kurier) samodzielnie ustala swój indywidualny cennik, natomiast warto zwrócić uwagę na to, że ceny w różnych firmach wydają się być podobne. Wyniki to z konkurowania na rynku. Gdyby bowiem jeden kurier znacząco zwiększył swoje ceny za wzięcie paczek, prawdopodobnie nie miałby zbyt wielu klientów, a przecież nie o to chodzi aby tracić, lecz o to aby zyskać. Firmy kurierskie mają zatem pewien określony pułap cenowy, na którym się utrzymują. Stali klienci często otrzymują zniżki oraz specjalne oferty. Warto zatem korzystać z jednej firmy i pozostawać lojalnym klientem.

Paczki do Anglii

Średni koszt przesyłki to około 100 polskich złotych za paczkę, która maksymalnie ważyć będzie od 20 do 25 kilogramów, z tym że tutaj limit wagowy jest bardzo zróżnicowany. Niektórzy kurierzy oferują wyższą ceną aczkolwiek dają w zamian możliwość wysłania nielimitowanej wagowo paczki. To jednak nie zawsze jest na korzyść klientów, gdyż wysłanie paczki, która waży więcej niż 30 kilogramów zdarza się naprawdę rzadko. Paczki przeciętnie ważą od 10 do 20 kilogramów. Co możemy znaleźć w paczkach? O to należałoby już pytać samych klientów, ale z pewnością często dostarczane jest jedzenie oraz rzeczy osobiste, które zainteresowany chce mieć w swoim nowym domu na Wyspach.

Jakie są zalety wysłania paczki kurierem?

Z pewnością atutem tego rozwiązania jest to, że klienci mogą wybrać dogodny dla siebie termin a także to, że nie muszą przyjeżdżać ze swoją paczkę samodzielnie do bazy firmy kurierskiej. Wystarczy telefonicznie przekazać kurierowi adres, a ten zjawi sie pod naszymi drzwiami w wyznaczonym dla nas czasie.

Rate this post