Chirurgia plastyczna w walce z problemami pacjentów

Operacja plastyczna

Od lat często w mediach publicznych przewijają się informacje o celebrytach, którzy poddali się operacjom plastycznym. Niestety przez to opinia wielu ludzi, na temat tej gałęzi medycyny, nie jest zbyt dobra. Problem w tym wszystkim polega na tym, że uprzedzenia mogą odebrać szansę na uporanie się ze swoimi niedoskonałościami.

Nie taki diabeł straszny jak go malują

Chirurgia plastyczna zajmuje się korektą defektów ciała, jednak nie ogranicza się do powiększania biustu. Ma ona szerokie spektrum zastosowania zaczynając od właściwości estetycznych, a kończąc na zdrowotnych. Warto jednak tutaj podkreślić, że nie wpływa ona w znacznym stopniu na poprawę zdrowia naszego organizmu. Pomaga tylko doprowadzić ciało do odpowiedniego stanu, a także poprawić samopoczucie i samoocenę pacjenta. Oprócz zlikwidowania wrodzonych lub nabytych niedoskonałości można ją zastosować także w celu rekonstrukcyjnym, co tylko udowadnia jak ważna jest rola chirurgii plastycznej.

Wielu ludzi uważa medycynę estetyczną za synonim chirurgii plastycznej, jest to jednak błędne przekonanie, ponieważ różnica między nimi jest ogromna. Należy tutaj zacząć od podkreślania faktu, że medycyna estetyczna jest, w przeciwieństwie do operacji plastycznych, nieinwazyjna i ma na celu tylko krótkotrwałe upiększenie i korektę niedoskonałości. Zajmuje się ona przede wszystkim mniej poważnymi problemami niż chirurgia i bez wątpienia nie zastąpi ona ingerencji operacyjnej, która zapewni długotrwały efekt.

Pomoc w walce z kompleksami i nie tylko

Chirurgia plastyczna daje szansę na poprawienie wyglądu wszystkim, którzy tego potrzebują. Nie jest niczym złym wybranie takiej metody dotarcia do swojego celu, jednak pozwala ona także na wykonanie zabiegów, których głównym celem nie jest poprawienie wyglądu tylko zdrowia i jakości życia. Mówiąc o ciele mamy na myśli także jego intymne części, które czasami też potrzebują tego rodzaju ingerencji.

Plastyka pochwy nie tylko poprawia wszelkiego rodzaju defekty estetyczne, ale przede wszystkim zwiększa napięcie mięśni dzięki czemu kobieta będzie bardziej zadowolona ze swojego współżycia i nie będzie czuła dyskomfortu. Oczywiście można się skupić tylko na wyglądzie i poddać się na przykład zmniejszeniu warg sromowych, które po usunięciu nadmiaru śluzówki będą wyglądały bardziej estetycznie niż przed zabiegiem.

Blizny bez wątpienia w znaczny sposób wpływają na wygląd każdej osoby, szczególnie jeżeli znajdują się na twarzy, jednak operacje plastyczne pozwalają na ich skuteczne usunięcie i zapomnienie o wszystkich kompleksach związanych z tym problemem. Dużo osób dostrzega w swojej twarzy także inne niedoskonałości, powieki, uszy, usta, a także nos. Operacyjne zlikwidowanie wszelkiego rodzaju garbów i nierówności jest oczywiście możliwe i pomaga pacjentowi w zaakceptowaniu swojego wyglądu, jednak takie zabiegi robi się nie tylko ze względów estetycznych.

Dużym problemem zdrowotnym jest krzywa przegroda nosowa, może ona nie tylko wywoływać chrapanie, problemy z oddychaniem i odczuwaniem zapachów, ale także bóle głowy, krwawienie z nosa i zapalenie ucha. Te wszystkie objawy mogą pójść w zapomnienie po wyprostowaniu przegrody nosowej. Czasami problemy pacjenta wymagają przeszczepu chrząstki w celu zapobiegnięcia opadania czubka nosa, czego zaniedbanie może mieć skutki zdrowotne. Jak widać operacje plastyczne nie dotyczą tylko szeroko pojętej poprawy estetyki naszego wyglądu. Pacjenci, którzy poddają się takim zabiegom często robią to z myślą o swoim zdrowiu i poprawieniu jakości życia, czego nie mogliby uzyskać przy pomocy nieinwazyjnych metod leczenia.

Źródło informacji naukowych:  Wikipedia.org / plasticsurgery.org

Rate this post

Post your comments

Your email address will not be published. Required fields are marked *