Ciastolina ciągle w modzie

Kiedyś to był prawdziwy hit. Praktycznie wszystkie małe dzieci miały z nią kiedyś do czynienia. A zabawy przy tym było co nie miara. Dzisiaj kiedy od premiery minęło niemal 20 lat Ciastolina Play-Doh wciąż bawi najmłodszych. Na czym polega fenomen tej masy? Dlaczego dzisiaj wciąż jest obiektem pożądania wielu najmłodszych?

Sekret Ciastoliny Play-Doh

Dziecięcy świat zabawek rozrósł się do niebotycznych rozmiarów. Obecnie idąc do sklepu z zabawkami nie wiemy co kupić. Wybór jest przeogromny a dodatkowo jesteśmy bombardowani wieloma reklamami co jeszcze bardziej utrudnia wybór. Obecnie idąc do takiego sklepu nie wiadomo co wybrać. Kiedyś wybór był prostszy. Jeśli w ogóle coś było to kupowaliśmy. A prawdziwym hitem i obiektem westchnień była lalka Barbie. Dzisiaj dzieci są bardziej wymagające bo zdają sobie sprawę o co mogą prosić swoich rodziców. Jednak jest taka zabawka, która mimo upływu czasu się nie nudzi. Ciastolina bo o niej mowa to prawdziwy fenomen ponieważ:

  1. rozwija wyobraźnie;
  2. daje poczucie sprawczości dziecku;
  3. bardzo wolno się nudzi.

Oddawaj moją ciastolinę!

Co takiego sprawia, że wciąż nasze dzieci lubią się nią bawić? To dobra zabawa, która praktycznie nigdy nie musi się kończyć. Nadawanie kształtów ciastolinie jest co najmniej tak pasjonujące jak sterowanie kolejką elektryczną. Dlatego dzisiaj bogatsi o te doświadczenia możemy świadomie kupować zabawki dla dziecka. I warto żeby w zakupowym koszyku znalazła się taka ciastolina.

Rate this post