Czym kierować się przy zakupie maty do jogi?

mata do jogi manduka

Mata do jogi jest jedną z najbardziej istotnych rzeczy, jaką powinien posiadać każdy jogin. Joga jest szczególnie popularna w dzisiejszych czasach. Każdy z nas może więc wyposażyć się w wybrane akcesoria, które ułatwią i uprzyjemnią nam ćwiczenia. Jednym z takich elementów jest wyżej wspomniana mata do jogi. Jest ona stosowana zarówno przez początkujących, jak i zaawansowanych jogistów. W dzisiejszych czasach, producenci oferują nam przeróżne maty do jogi – mają one wiele rozmiarów, różne stopnie twardości i elastyczności. Dodatkowo, możemy wybierać między materiałami, z których zostały one wykonane.

Niezależnie od tego, ile razy w tygodniu praktykujemy jogę, jakie rodzaje ćwiczeń wykonujemy – mata do jogi jest obowiązkowa. Dodatkowe akcesoria, takie jak wałek, stołki i inne, można wykorzystywać do konkretnych ćwiczeń. Mata, niedość że jest przydatna w każdym przypadku, to jeszcze zapewnia nam wygodę, bezpieczeństwo i komfort podczas ćwiczeń. Warto dodać, że jogę uprawiamy w różnych miejscach. Może to być sala, nasz pokój lub park. Na każdej z powierzchni należy umieścić matę, by wygodnie i prawidłowo ćwiczyć.

Jak wybrać właściwą matę?

Wybór dobrej maty do jogi jest kluczowym zadaniem, jakie czeka każdego jogina. Osoby, które praktykują jogę od dłuższego czasu, mogą często zmieniać maty, w zależności od typu ćwiczeń, jakie najbardziej im pasują. Jednak ci, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z jogą, powinni wiedzieć, w jaki sposób wybrać matę, by odpowiednio dopasować ją do swoich potrzeb.

Otóż, jednym  najważniejszych aspektów, jest przyczepność maty. Im bardziej przylega ona do podłoża, tym lepiej. Jednak przyczepność wiąże się z tym, czy podczas ćwiczeń pocą nam się dłonie. Jeśli tak, należy poświęcić więcej czasu na wybór właściwego materiału. Oprócz tego, przyczepność może zależeć od tego czy w prawidłowy sposób wykonujemy nasze ćwiczenia.
Drugim kryterium, na jakim powinniśmy się skupić, jest materiał, z jakiego wykonano matę. Dziś, maty produkuje się często z polichlorku winylu lub z naturalnego i ekologicznego kauczuku. Niekiedy, oba rodzaje tworzyw są ze sobą wymieszane.

 

mata do jogi

 

O czym warto pamiętać jeśli chodzi o zakup maty?

Nie można jednak zapomnieć o twardości maty, która wiąże się z jej grubością. Każdy jogin może wybrać matę, której grubość zaczyna się 0,9 mm, a kończy na 6 mm. Im grubsza jest mata, tym mniejsza jej sprężystość i elastyczność. W zależności od naszych preferencji, możemy wybrać cieńszą lub grubszą matę.
Waga, jest istotna jeśli często transportujemy matę. Nosząc ją w torbie, na rowerze czy w plecaku, warto zadbać o to, by jej waga była jak najmniejsza. Zwiększa to nasz komfort i wygodę podczas transportowania maty.
Wytrzymałość zapewni nam długie użytkowanie i bezpieczeństwo podczas każdej sesji. Warto więc wybrać matę dobrego producenta, który zagwarantuje najwyższą jakość swoich produktów. Mata, która jest wytrzymała, będzie mogła nam posłużyć przez długi czas.
Przy wyborze maty, należy również zwrócić uwagę na to, czy można ją bezpiecznie prać w pralce. Higiena maty jest szczególnie istotna – nasze ciało bezpośrednio styka się z matą podczas każdej sesji.

Ostatnimi, istotnymi aspektami jest wygląd maty oraz jej cena. Warto wybrać taką matę, która będzie nam się podobać – atrakcyjna wizualnie mata sprawi, że chętniej będziemy ćwiczyć. Cena z kolei może wahać się od kilkudziesięciu do kilkuset złotych, w zależności od producenta.

 

Poszukujesz maty do jogi? W Namaste24.pl z pewnością znajdziesz odpowiednią! Sprawdź ofertę sklepu –https://jakamata.pl/mata-do-jogi  i ciesz się wygodną i bezpieczną praktyką jogi!

Rate this post

Post your comments

Your email address will not be published. Required fields are marked *