Dowiedz się, dlaczego lepiej wybrać outsourcing IT niż zatrudniać informatyka na etacie

specjalista IT

Outsourcing IT polega na korzystaniu z usług zewnętrznych specjalistów w zakresie zarządzania działem IT w firmie. Standardowym rozwiązaniem byłoby oczywiście zatrudnienie własnego informatyka na etat i pozostawienie w jego rękach kwestii sprawności systemów, aktualizacji programów, przygotowania zabezpieczeń czy kontrolowania ryzyka awarii. Outsourcing ma jednak wiele zalet, które znacząco wykraczają poza możliwości jednego człowieka, a nawet całego zespołu informatycznego zatrudnionego na etat w firmie. Dlaczego warto korzystać z takiej opcji?

Cena outsourcingu IT – tańszy dostęp do specjalistów

Możliwość cięcia kosztów poprzez pozostawienie opieki nad IT specjalistom z firmy zewnętrznej jest jednym z plusów, które zwykle wymienia się jako pierwsze w kategorii zalet outsourcingu. Firma nie musi zatrudniać i utrzymywać pracownika na pełnym etacie, jeśli jego praca nie będzie wymagała pełnego wymiaru godzin pracy. Outsourcing IT pozwala zaoszczędzić mnóstwo czasu i obniżyć koszty utrzymania działu IT zapewniając przy tym stały dostęp do wiedzy i zasobów ekspertów w swojej dziedzinie. Firmy zewnętrzne oferujące usługi tego typu na zasadach outsourcingu mają dostęp do własnego zaplecza sprzętowego, własnych serwerowni i własnych ludzi dbających o bezpieczeństwo informatyczne różnych firm, z którymi współpracują. W Twoich rękach pozostaje jedynie odpowiedni wybór firmy oferującej outsourcing IT.

praca specjalisty IT

Oszczędność czasu i zasobów firmy

Rozważając outsourcing IT warto zdać sobie sprawę, że to właśnie kwestie takie jak konieczność dopilnowania bezpieczeństwa IT, sprawności sprzętu czy zabezpieczeń danych odwracają uwagę przedsiębiorcy od właściwych celów jego biznesu.

Korzystając z outsourcingu IT wszystkie te kwestie powierzasz w ręce zaufanych specjalistów, dając sobie czas na to by w pełni poświęcić się celom działania swojej firmy i skupić na kwestiach, w których jest się ekspertem.

Osoby działające w ramach outsourcingu IT bez problemu dostosowują się do potrzeb firm, dla których pracują i potrafią działać tak, by nie tylko naprawiać pojawiające się usterki i zagrożenia, ale przeciwdziałać im zanim pojawią się problemy. Zespół informatyków reaguje na usterki natychmiast, rozwiązując problemy na bieżąco i nie dopuszczając do tego, by pojawiające się awarie doprowadziły do zagrożenia bezpieczeństwa wrażliwych danych czy przestojów w pracy Twojej firmy.

Specjaliści w swojej branży – zalety outsourcingu IT

W przeciwieństwie do pracownika zatrudnianego na etat, wybierając outsourcing IT nie musisz martwić się o kompetencje osób, które będą obsługiwały infrastrukturę informatyczną Twojej firmy. Zewnętrzni wykonawcy dbają o to, by ich szeregi zasilali specjaliści wykazujący się wysokim poziomem wiedzy, umiejętności i doświadczenia zawodowego. Informatycy działający w ramach outsourcingu IT stale poprawiają swoje kompetencje i są wykwalifikowani w różnych dziedzinach, dzięki czemu w razie pojawienia się jakiegokolwiek problemu możesz liczyć na pomoc odpowiedniej osoby. Jeden człowiek zatrudniony na etat po to, by zmagać się ze wszystkimi problemami informatycznymi może na pewnym etapie zupełnie sobie nie radzić.

outsourcing IT

Pomoc dostępna 24/7

Potrzebujesz pewności, że systemy informatyczne w Twojej firmie są sprawne i odpowiednio zabezpieczone przez cały czas? W przeciwieństwie do pracowników etatowych, którzy mają wyznaczone godziny pracy i zwykle wykazują mniejszą elastyczność, specjaliści zajmujący się obsługą IT w ramach outsourcingu mogą reagować na pojawiające się problemy przez całą dobę. Czy to w zakresie usług w chmurze, właściwej pracy serwerów i bieżącej aktualizacji danych, czy w zakresie sprawności sprzętu znajdującego się bezpośrednio w siedzibie Twojej firmy, outsourcing IT zapewni Ci stały dostęp do specjalistów i gwarancję, że awarie zostaną usunięte zanim doprowadzą do poważniejszych problemów, przestojów i zwiększonego ryzyka utraty danych.

Korzystając z outsourcingu IT masz pewność, że Twoje problemy zostaną potraktowane priorytetowo i obsłużone przez specjalistów, którzy doskonale znają się na swojej dziedzinie. Sprawdzone firmy outsourcingowe dają taką gwarancję, bo ich zasoby ludzkie nie ograniczają się do jednego, wszechstronnego pracownika działu IT obsługującego wszystkich klientów jednocześnie. Wybierając świadomie firmę, która zajmie się realizowaniem usług IT we Wrocławiu w Twojej firmie możesz dopasować współpracę ze specjalistami do potrzeb swojej firmy i zmieniać jej zakres wraz z rozwojem swojej działalności czy pojawianiem się nowych problemów.

Rate this post