Filtry sprężonego powietrza i ich rola

Przemysłowe filtry sprężonego powietrza odgrywają istotną rolę, dlatego należy wybrać odpowiedni filtr, biorąc pod uwagę jego niezawodność i jakość. W tym celu warto wybrać producenta, który oferuje nam różnorodną gamę najwyższej jakości filtrów. Urządzenie to w dużej mierze odpowiada za jakość pracy całej sprężarkowni.

 

Oprócz tego, trzeba zwracać uwagę na dostępność części eksploatacyjnych i zamiennych. Do niektórych filtrów łatwiej będzie nam znaleźć i dobrać właściwe części, np. wkłady. Wybór takiego filtra zapewni nam jego stałe działanie. Szybki zakup i montaż części zamiennych, usprawni pracę każdego miejsca.

Uzyskiwanie sprężonego powietrza stanowi jedną z głównych czynności w wielu zakładach przemysłowych. Firma oferuje filtry sprężonego powietrza, które pochodzą od cenionych producentów, specjalizujących się w produkcji przemysłowych maszyn. Dzięki nim, mamy gwarancję na najwyższą jakość sprężonego powietrza, które jednocześnie odpowiada światowym standardom.

 

Filtry sprężonego powietrza

Filtry sprężonego powietrza oferowane przez firmę HEK.

 

Jak działają filtry sprężonego powietrza?

Najpopularniejsze filtry sprężonego powietrza, jakie można zakupić, to filtry sieciowe ogólnego przeznaczenia. W większości zakładów przemysłowych, stosuje się tego typu filtry. Są one wielofunkcyjne i uniwersalne. Filtracja, za pomocą tych urządzeń może mieć różną postać. Ich działanie opiera się na:

  • Filtracji ogólnej – proces ten odbywa się na wyjściu rurociągu ze sprężarkowni do sieci zakładowej.
  • Filtracji zgrubnej odbywa się przed osuszaczem chłodniczym.
  • Filtracji wstępnej – jest bardzo dokładna i ma miejsce przed osuszaczami adsorpcyjnymi.
  • Filtracji pyłowej – odbywa się przy wyjściu z osuszaczy adsorpcyjnych.
  • Filtracji odcinkowej – jest to proces, który odbywa się w tej części instalacji, która potrzebuje większej czystości sprężonego powietrza.
  • Filtracji końcowej – filtracja przed maszyną (lub kilkoma), które mają większe wymagania dotyczące czystości.
  • Filtracji ochronnej – ochrona obejmuje poszczególne elementy w przypadku awarii centralnej sprężarkowni.

Filtry takie są odpowiednio dopracowane, dzięki czemu można je podzielić na 3 podzespoły. Są to: obudowa filtra, wkład i armatura. Atutem tego urządzenia jest możliwość regulacji stopnia filtracji – nie wiąże się to z koniecznością wymiany całego filtra.

Każdy wkład filtracyjny można dobrać do różnych stopni filtracji:

  • Zgrubne (3 mikrony),
  • Wstępne (1 mikrony),
  • Dokładne, odolejające (0,01 mikrona),
  • Super dokładne (0,001 mikrona),
  • Posiadające aktywny węgiel,
  • Wkłady do pary i wkłady sterylne.

W ofercie dostępne są również filtry, których działanie znacznie przekracza standardy. Są to między innymi filtry działające w temperaturze, która przekracza 60°C. Urządzenia te są sterylne i filtrują parę. Są to filtry sterylne i wysokotemperaturowe.

Możemy również wyposażyć swoje zakłady w filtry wysokociśnieniowe. Ten rodzaj filtrów sprężonego powietrza, służy do pracy z ciśnieniem od 50 do 500 bar. Zakres ich wydajności wynosi od 50 do 5000m3/h.

 

Części zamienne do filtrów sprężonego powietrza

W ofercie firmy można znaleźć różnorodne części zamienne najwyższej jakości. Pochodzą one od znanych i cenionych producentów. Części takie można dopasować do większości filtrów. Uniwersalność wielu części zamiennych pozwala na długie działanie każdego filtra sprężonego powietrza. Najważniejsze elementy zamienne, to wkłady filtracyjne.
Warto również dodać, że kupując odpowiednie filtry, mamy zapewniony serwis, nie tylko obejmujący okres gwarancji. Specjaliści mogą świadczyć dla nas usługi serwisowe w razie usterek, niesprawności czy przeglądów. Fachowcom możemy również powierzyć naprawę oraz wymianę konkretnych części.

Rate this post

Post your comments

Your email address will not be published. Required fields are marked *