Jak dobrać odpowiednią firankę?

Moda na minimalizm obecnie wciąż panuje. Zdajemy sobie z tego sprawę. W aranżacji wnętrz minimalizm jest szczególnie zauważalny. Często ograniczamy do minimum zastosowanie dekoracji w naszym domu czy też w naszym mieszkaniu. Mimo tego, że wiele osób stara się być modnym nie wyobraża sobie braku firanek czy też zasłon w swoich oknach. Firany dla większości z nas są bardzo ważne. Pełnią one bowiem bardzo ważne funkcję. Pierwsza funkcja to oczywiście funkcja dekoracyjna.

Firana na każdą okazję

Wbrew pozoru firany do domu nadają jemu olbrzymi efekt.  Musimy jednak wiedzieć jak dobrać firany do domu. Jak widać kupno firan nie jest wcale czynnością bardzo łatwą. Musimy bowiem dobrać odpowiednią długość zasłon czy też firanek. Tylko odpowiednio dobrane firany wyeksponują nasze okna i sprawią, że będziemy się mogli cieszyć udaną i spójną kompozycję. Każdy kto miał do czynienia z urządzeniem mieszkania to wie, że czynność ta jest nie lada wyzwaniem. Największą trudność mamy z pogodzeniem estetyki wraz z funkcjonalności. By jednak być w stu procentach zadowolonym z efektu końcowego musimy kierować się pewnymi zasadami. Zwykle nie mam pojęcia o takowych zasadach dlatego też w tym celu powinniśmy się posłużyć oczywiście Internetem. Przed wyjściem do miejsca jakim jest sklep z firanami musimy wiedzieć do jakiego pomieszczenia zamierzamy firankę kupić. Gdy już wiemy do jakiego pomieszczenia firanka będzie kupiona to musimy także poznać dokładne wymiary danego okna w danym pomieszczeniu. Wszelkie te cechy są bardzo ważne i niezwykle istotne. Jeśli nasze okna są małe to zdecydowanie powinniśmy się zdecydować na firany pozbawione wszelkich wzorów oraz powinny zdecydowanie być w bardziej stonowanych kolorach.

artfiran

Jeśli zaś okna są zdecydowanie większe i ogólnie są one po prostu duże to nie musimy obawiać się o wielość wzorów czy też wielość elementów dekoracyjnych. Przy większych oknach mamy naprawdę większe pole do popisu. Możemy dowolnie bawić się wszelką formą jak i różnorodnymi materiałami i wzorami. Duże okna stwarzają nam wszelkie możliwości wykorzystania całkowitych jego walorów. Musimy obowiązkowo także określić czy osłona okna będzie dla nas stanowić jedynie element dekoracyjny czy oprócz dekoracji ma również spełniać pewną praktyczna funkcję. Jest to tak bardzo istotne ponieważ zależy od niego wybór odpowiedniej tkaniny. Gdy liczy się dla nas tylko i wyłącznie estetyka to swoją uwagę powinniśmy skupić na wzorach, kolorystyce oraz wszelkich, bardzo ciekawych upięć. Jeśli jednak zależy nam na funkcjonalności to dobrać firany oraz zasłony powinniśmy dobrać według konkretnych zasad. Musimy bowiem wiedzieć ja mocno nasz firana ma być zmarszczona, do jakiej wysokości nasza firana ma sięgać, na jakim karniszu będzie wisieć czy też w jaki sposób będzie upięta. To wszystko będzie dla nas bardzo ważne oraz bardzo istotne. Dlatego też na ten temat należy wcześniej poczytać niż źle dobrać firanę i być rozczarowanym osiągniętym efektem.

Rate this post