Jak znaleźć pracę jako kierowca ?

Niezależnie od tego, czy planujemy znaleźć pracę jako kierowca na trasach krajowych, czy zagranicznych, powinniśmy dobrze rozeznać się w uczciwych pracodawcach. W tym celu kierowcy często poszukują informacji na wielu stronach internetowych, dzięki czemu zdobywają pewien zarys, które firmy warto omijać z daleka, a z którymi warto się skontaktować w celu rozpoczęcia współpracy.

Schnaider Group, Pks24, Pax LogisticsZaufana baza firm logistycznych

Korzystając z bazy firm opinia – spedycje, możemy otrzymać informacje o najpopularniejszych ( i nie tylko) firmach, które obecnie istnieją na rynku. W bazie znajdują się między innymi firmy: Orange Logistics, Pax Logistics, Pks24, Schneider Group, Muller International Spedition, Lkw Fredrich czy Duda Transport. Możemy również zasięgnąć opinii od znajomych pracujących w branży, jednak nie dadzą nam oni pełnego obrazu tego, co dzieje się na rynku, będą to raczej subiektywne, szczątkowe informacje. Z drugiej strony – od osób prywatnych często możemy zdobyć informacje o ewentualnych wakatach oraz o tym, gdzie bezpośrednio warto złożyć swoje CV.

Gdzie szukać pracy?

Poszukując pracy w charakterze kierowcy, warto również rozejrzeć się na popularnych portalach, niekoniecznie tych związanych stricte z pracą kierowcy. Tam również często możemy odnaleźć zaufane firmy poszukujące pracowników. W takich miejscach ogłaszają się zwykle największe firmy spedycyjne. Ryzyko znalezienia nieuczciwego pracodawcy w takich miejscach jest znikome, ponieważ duże portale nie chcą tracić dobrej opinii na rzecz kogoś, kto nie traktuje poważnie swoich pracowników.

Często zanim ogłoszenie zostanie opublikowane w takim miejscu, firma jest w pewien sposób weryfikowana. Dzięki temu wiemy, że rekrutacja, w której pośredniczy serwis, prowadzona jest w uczciwy sposób, z rzeczywistą firmą, nie z kimś, kto np. bezprawnie wykrada dane kandydatów na dane stanowisko.

Bezpośrednie polecenie

Często zdarza się, że osoby tuż po kursie na prawo jazdy mogą udać się do pracy, a to za sprawą  czyjegoś bezpośredniego polecenia. Bywa, że instruktor lub szkoła jazdy znają kilka firm, do których warto skierować swoje pierwsze kroki w celu zdobycia doświadczenia zawodowego. Zwykle pierwsza praca zdobyta w ten sposób jest swego rodzaju trampoliną na drodze zdobywania kolejnych interesujących zajęć. Warto skorzystać z opcji pokierowania do odpowiednich osób, ponieważ początkującemu kierowcy bywa naprawdę trudno znaleźć zatrudnienie na poziomie, który pozwoli nie tylko zdobyć wcześniej wspomniane doświadczenie, ale również godziwa zapłatę za pracę.

Bazy firm spedycyjnych często umożliwiają  wyszukiwanie pracy według filtrów wybranych przez kierowcę. To bardzo dobre rozwiązanie, bo wówczas możemy wybrać interesującą nas opcję, bez ryzyka, że pewne aspekty pracy (np. czas bycia w trasie i czas pobytu w domu) nie będą nam odpowiadać. W ten sposób znacznie skracamy sobie czas poszukiwań, szanując także czas potencjalnego pracodawcy- nie wydzwaniamy niepotrzebnie do firm, które ostatecznie i tak nie zainteresują nas oferowanymi warunkami.

Poszukiwanie pracy może być długotrwałym procesem, jednakże kierowcy znajdują się w dość dobrej sytuacji – jest na nich ciągłe zapotrzebowanie. To ważne, bo dzięki temu mogą oni negocjować z przewoźnikami korzystne dla siebie warunki. Bazy przewoźników dają możliwość dogłębnego researchu, który znacznie pomaga w odnalezieniu odpowiedniego pracodawcy i zatrudnienia. Można porównać oferowane warunki zatrudnienia i wybrać dla siebie optymalną formę zatrudnienia oraz pobory, które będą nas satysfakcjonowały.

W przypadku kierowców zmieniających pracę, sytuacja ma się nieco inaczej – za sprawą kontaktów z innymi kierowcami, mają oni możliwość uzyskania informacji z pierwszej ręki o warunkach u poszczególnych pracodawców. To również cenne źródło informacji, bardzo przydatne przy poszukiwaniu nowego miejsca pracy.

 

Rate this post

Post your comments

Your email address will not be published. Required fields are marked *