Manicure hybrydowy – jak sprawić by był oryginalny?

gel polish

Wchodzimy w okres wakacji, kiedy to chcemy wyglądać naprawdę wyjątkowo. W końcu możemy wyeksponować wszelkie atuty naszego ciała w pełnej okazałości. Tyczy się to również dłoni, które już nie są ukryte pod rękawami i rękawiczkami. Jeżeli pragniesz urozmaicić swój manicure hybrydowy, to koniecznie powinnaś zapoznać się z naszymi technikami. Uruchom swoją fantazję i wyglądaj dokładnie tak, jak tego pragniesz!

Oryginalne zdobienie paznokci z pewnością można uznać za sztukę, gdyż wymagają one precyzji, cierpliwości, wprawy oraz znajomości kilku sprawdzonych trików. Na pewno każda kobieta znajdzie coś dla siebie, a manicure hybrydowy nie musi być nudny. Jedne panie preferują delikatne zdobienia inne idą na całość i to jest właśnie piękne.

 

Cyrkonie na paznokciach

Jak mawiała sama Marilyn Monroe, diamenty są najlepszym przyjacielem kobiety, a ich blask może cieszyć również na paznokciach. Cyrkonie oraz rozmaite cekiny świetnie imitują te drogocenne kamienie. Można je odpowiednio wykorzystać jako delikatny dodatek do manicure lub też całkowicie pokryć nimi płytkę paznokcia. Taka stylizacja z pewnością będzie się cudownie prezentować w trakcie słonecznych dni, oczywiście jeżeli zostanie odpowiednio zrobiona.

Najpierw należy wykonać manicure hybrydowy w standardowy sposób, czyli kolejno nałożyć i utwardzić bazę, 2 warstwy lakieru i top. Następnie ponownie sięgamy po bazę i nakładamy jej cienką warstwę w miejscu, gdzie chcemy umieścić cyrkonie. Ułóż je starannie według własnej kompozycji, następnie utwardź w lampie.

 

A może pyłki?

Piłki są wielkim hitem w stylizacji paznokci już od kilku sezonów. W stosunkowo łatwy sposób urozmaicają i nadają charakteru każdej stylizacji. Wystarczy zapoznać się z tajemnicą ich idealnej aplikacji tak aby nadać im trwałość i piękny wygląd! Obecnie mamy dostęp do bardzo szerokiej bazy ozdobnych pyłków.

Jaka jest więc zasada ich aplikacji? Pyłek aplikujemy na lepki top, możemy to zrobić za pomocą pędzelka lub też palców, następnie delikatnie oczyszczamy płytkę z pyłków, które nie przykleiły się do płytki. Ostatnim krokiem jest ponowne nałożenie topu i utwardzenie go w lampie.

 

Zdobienie hybrydą

Ręcznie malowane ozdoby to element stylizacji paznokci, który nadaje im niepowtarzalnego stylu. Tego typu zdobienia można stworzyć przy pomocy zwykłych lakierów hybrydowych. Wzory malowane hybrydą trzeba zabezpieczyć topem. To jaki wzorek znajdzie się na paznokciu zależy już tylko od was. Jeżeli jesteś początkująca, to najprostszym wyborem będą kuleczki, kropki, paski oraz listki.

 gel nail polish

 

Naklejki i tasiemki

Naklejki i tasiemki to doskonałe rozwiązanie dla osób, które nie posiadają stosownej praktyki i wprawy w tworzeniu ręcznych zdobień. Naklejki i tasiemki odmienią stylizację w parę sekund, a odpowiednio zabezpieczone są naprawdę trwałe. Wybierz interesujący cię wzór i dopasuj  jego wielkość do swojej płytki paznokcia. Zwykle w zestawach znajduje się kilka rozmiarów, ale możesz bez przeszkód przycinać naklejki.

Dopasowaną naklejkę nawilżamy wodą tak aby była wilgotna, a folia zabezpieczająca bez problemu od niej odeszła. Naklejkę należy nałożyć na gotowy manicure hybrydowy z topem. Dociskamy ją delikatnie i wyrównujemy powierzchnię tak, aby usunąć pęcherzyki powietrza. Jeżeli naklejka wystaje poza brzeg paznokcia można ją spiłować. Całość pokrywamy topem i utwierdzamy. Podobnie wygląda aplikacja tasiemek, jednak ich nie trzeba nawilżać wodą.

 

Rapidograph – co to takiego?

Jest to pisak kreślarski, stosowany często przez studentów architektury oraz miłośniczki zdobień manicure hybrydowego! Rapidograph to narzędzie pozwalające na stworzenie cienkich i precyzyjnych linii, których nie można stworzyć przy pomocy zwykłego pędzelka. Urządzenie zawiera specjalny zbiorniczek do którego nalewamy tusz. Wzory rapidographem należy rysować na delikatnie zmatowionej, już drugiej warstwie lakieru hybrydowego.

Po narysowaniu wzoru warto odczekać chwilę, aby tusz spokojnie wysechł. Następnie nakładamy top i go utwardzamy w lampie. Warto wiedzieć, że rapidograph to bardzo delikatny specyfik, który łatwo uszkodzić, dlatego należy bezwzględnie zapoznać się z instrukcją obsługi. Wysiłek poświęcony tworzeniu oryginalnego manicure hybrydowego z pewnością nie pójdzie na marne, ponieważ o to możesz się cieszyć wyjątkową stylizacją, której nikt inny nie ma!

 

 

Chcesz zaopatrzyć się w

Rate this post

Post your comments

Your email address will not be published. Required fields are marked *