Mieszkanie w zielonej okolicy w pobliżu Poznania

mieszkania w pobliżu Poznania (3)

Rozglądając się za mieszkaniem — zawsze bierzemy pod uwagę nie tylko jego rozkład, ale też okolicę. Warto więc szukając mieszkania zastanowić się nad takim, które umiejscowione jest w pobliżu większego miasta. Mieszkanie w pobliżu miasta niesie za sobą wiele plusów, włącznie z tym, że teren wokół budynku jest zielony. Zastanówmy się nad możliwościami, jakie daje nam ten typ mieszkania oraz zaletami zielonych przestrzeni. Dobrym wyborem, jeśli poszukujemy mieszkania w pobliżu Poznania — jest wybranie inwestycji w okolicznych miejscowościach.

Dobre połączenie z miastem – mieszkanie w pobliżu Poznania

Bardzo istotnym elementem jest połączenie miejscowości, którą wybieramy z miastem. W przypadku Poznania, warto postawić na dojazd koleją. W miejscowości Pobiedziska od przystanku PKS oraz PKP mamy niecałe 10 minut od inwestycji. Dojazd do centrum Poznania trwa raptem 30 minut. Dodatkowo do miasta możemy dostać się także Drogą Krajową numer 92 oraz po drodze szybkiego ruchu S5.

Tereny zielone w okolicy Poznania

mieszkania w pobliżu Poznania (3)Jeziora i lasy to doskonały teren na weekendowy wypoczynek. Wybierając już wcześniej wspomnianą inwestycję — w Pobiedziskach możemy odpoczywać w weekendy na łonie natury bez zbędnego szukania hoteli i myślenia nad dojazdem. Mieszkanie w mieście posiada wiele zalet, lecz nie sposób zrekompensować sobie właśnie tego spokojnego czasu spędzanego na łonie natury, która otacza nas z każdej strony w mniejszych miejscowościach w pobliżu Poznania. Warto pomyśleć również nad udogodnieniami miejskiej infrastruktury, które zapewnione zostały w województwie wielkopolskim. Również w mniejszych miejscowościach znajdziemy siłownie na powietrzu, place zabaw, a także wiele ścieżek rowerowych, a nawet przystani kajakowych na rzekach. Posiadanie tylu atrakcji w zasięgu ręki, niedaleko naszych mieszkań pozwoli na doskonałą integrację z rodziną i spędzanie przyjemnego czasu na świeżym powietrzu.

Miejsca parkingowe do każdego mieszkania na sprzedaż

Kiedy wybieramy miejskie inwestycje, najczęściej za miejsca parkingowe należy dodatkowo dopłacać lub możliwe jest tylko jedno. Przeważnie swój samochód posiadamy oboje z małżonkiem, dlatego też warto już na starcie posiadać miejsce dla obu pojazdów. W mieście ze względu na kosztowne tereny — inwestorzy musza ograniczyć przestrzeń parkingu. Inaczej wygląda ta kwestia w miejscowościach mieszczących się w pobliżu Poznania. Inwestor ze względu na większy areał może pozwolić sobie na stworzenie większej liczby miejsc parkingowych i zapewnienie mieszkańcom dogodnego, bezpiecznego miejsca na pozostawienie samochodu.

Rozmieszczenie budynków

Przy inwestycjach w miastach — bardzo często zdarza się, że odległości między budynkami nie są zbyt duże, w efekcie podwórko oraz mieszkania mogą być przez większość dnia zacienione. Dlatego też doskonałą alternatywę stanowią mieszkania położone poza obszarem miejskim, gdzie przestrzeni jest więcej i inwestor ma możliwość wykorzystania większej odległości między budynkami. Zwiększenie odległości sprawi, że poczujemy się znacznie bardziej komfortowo, a także przestrzeń wspólna, spacerowa będzie większa i znajdzie się wówczas miejsce na takie elementy infrastruktury, jak osiedlowe place zabaw.

Poszukując mieszkania w pobliżu Poznania — skorzystamy z wielu zalet. Mieszkania w pobliżu miasta są umiejscowione w spokojnej okolicy. Okolice Poznania są bogate w jeziora, do których bardzo często mieszkańcy mniejszych miejscowości mają kilka minut spacerem. Dodatkowo wyjście do lasu okazuje się nie być wielką wyprawą — tylko spokojnym, naturalnym popołudniowym wyborem. Inwestycje pod Poznaniem, na przykład jak ta w miejscowości Pobiedziska, są umiejscowione w pobliżu przystanków PKS oraz stacji PKP, co zapewnia dogodny dojazd do centrum miasta.

Rate this post

Post your comments

Your email address will not be published. Required fields are marked *