Na te akcesoria snowboardowe zwróć uwagę

Odpowiednie wyposażenie snowboardowe to już nie tylko dopasowana deska, wytrzymała odzież czy kask, ale też cały szereg dodatkowych akcesoriów snowboardowych, dzięki którym każda wyprawa stanie się znacznie przyjemniejsza i lepiej zorganizowana. Podkładki antypoślizgowe, plecaki, smary do desek, ostrzałki, śrubokręty – nigdy nie wiadomo co może przydać się w ostatniej chwili na stoku i z jakimi problemami będzie trzeba radzić sobie podczas wyjazdu. Jakie akcesoria snowboardowe są obecnie najpopularniejsze wśród wielbicieli deski i zimowego szaleństwa?

Akcesoria dla snowboardzistów – co warto zabrać na stok?

Ci, którzy mają za sobą już kilka sezonów na stoku i doskonale odnajdują się na desce z pewnością doświadczyli w swojej snowboardowej karierze wielu nieprzyjemnych sytuacji. Czy będą to więc bolesne upadki zachęcające do wyposażenia się w dodatkowe ochraniacze i gogle, czy niespodziewane poluzowanie się śrub wymagające ich dokręcenia, zawsze warto być na tego typu okazje odpowiednio przygotowanym. Sklepy oferujące sprzęt snowboardowy coraz lepiej wyposażają więc swoje działy z akcesoriami, podpowiadając co może przydać się na stoku i w jaki sposób zabezpieczyć się na każdą ewentualność. Wśród ciekawszych propozycji akcesoriów, o których niezbędności przekonało się już wielu amatorów deski pojawiają się elementy takie jak podkładki antypoślizgowe, smar, ostrzałki, czy miniaturowe zestawy serwisowe, które pozwolą przywrócić deskę do pełnej sprawności nawet w terenie.

Gogle, kaski, ochraniacze – zadbaj o własne bezpieczeństwo

Jedną z podstawowych kategorii akcesoriów snowboardowych bez których trudno wyobrazić sobie bezpieczną i wygodną jazdę są oczywiście zabezpieczenia. Gogle, kaski czy ochraniacze to niezbędny element wyposażenia każdego snowboardzisty, bez względu na to jak dobrze czuje się na desce i na jak zaawansowane akrobacje jest w stanie się zdecydować. Wśród najpopularniejszych modeli gogli snowboardowych należałoby wymienić produkty marek Oakley i Roxy, które od lat cieszą się uznaniem wśród snowboardzistów. Wytrzymałe, odporne na upadki i gwarantujące pełną przejrzystość widzenia nawet w trudnych warunkach – dla snowboardzisty to zdecydowany must-have. Podobnie niezbędną kategorią na snowboardzie jest odpowiednio dopasowany kask, który ochroni głowę przed bolesnymi upadkami, a dodatkowo zapewni jej kolejną warstwę ochrony przed chłodem.

Tradycyjne kaski snowboardowe posiadają nieco przedłużony tył, który skutecznie osłania potylicę i okolice karku, a także zapięcie z wkładkami osłaniającymi uszy przed wiatrem i śniegiem. Do najpopularniejszych modeli w nadchodzącym sezonie należy zaliczyć przede wszystkim kolorowe kaski od Roxy i Quicksilver.

Ostatnią i zdecydowanie największą kategorią akcesoriów ochronnych na snowboard są różnorodne ochraniacze, którymi można osłonić dziś właściwie każdą część ciała. Od najbardziej oczywistych opasek na kolana i nadgarstki, przez wygodne ochraniacze kości ogonowej i odcinka lędźwiowego idealne dla początkujących i często przewracających się snowboardzistów, po pełne ochraniacze bioder lub całego kręgosłupa, oferty sklepów snowboardowych zdecydowanie inwestują w kwestię bezpieczeństwa na stoku. I choć nie każdy rider musi od razu stawiać na pełną zbroję ochraniaczy, warto zastanowić się przynajmniej nad ochroną najbardziej wrażliwych części ciała – upadku zdarzają się każdemu, a leczenie ewentualnych złamań znacznie przewyższa koszty zakupu pojedynczego ochraniacza.

Akcesoria dodatkowe dla snowboardzistów

Oprócz standardowych i po części podstawowych akcesoriów snowboardowych, każdemu przydadzą się na desce dodatkowe akcesoria takie jak smar, podręczny zestaw serwisowy, ostrzałka czy podkładki antypoślizgowe utrzymujące deskę na miejscu gdy buty nie są w nią wpięte. W dobrym zestawie serwisowym powinny znaleźć się akcesoria takie jak wspomniane właśnie wosk i ostrzałka, ale też plastikowa skrobaczka, kamień ceramiczny, kieszonkowy śrubokręt czy poręczna saszetka na schowanie ich wszystkich w plecaku. Przydatny może okazać się też zamek szyfrowy, który umożliwi bezpieczne przypięcie deski i zabezpieczenie jej przed kradzieżą w sytuacji, gdy trzeba pozostawić ją na chwilę bez opieki. Wszystkie akcesoria należałoby oczywiście odpowiednio zapakować, dlatego też w ofertach sklepów z akcesoriami snowboardowymi pojawia się dziś pełna gama pojemnych i praktycznych plecaków odpornych na śnieg i przemoczenie. Tak skompletowane zaplecze akcesoriów przygotuje snowboardzistę na każdą niespodziewaną sytuację na stoku.

Rate this post

Post your comments

Your email address will not be published. Required fields are marked *