Rowery miejskie „gazela”, czyli holenderskie Gazelle

Najpopularniejszy producent rowerów holenderskich cieszy się popularnością również w Polsce. Czym się charakteryzuje rower Gazelle?

Marka Gazelle i jej początki

Rowery nazywane potocznie ‘’gazelami’’, są produkowane przez uznaną holenderską markę. Firma Gazelle jest najbardziej cenionym producentem rowerów w Holandii. Trzeba jednak zauważyć, że  popularność produktów marki Gazelle z roku na rok się poszerza.

Marka Gazelle powstała już w roku 1892. Jej założyciel, Wilhelm Kolling początkowo sprzedawał rowery sprowadzane z Anglii. Gdy w roku 1902, wraz ze wspólnikiem Rudolfem Arentzerem zakupili powierzchnię, rozpoczęła się produkcja rowerów. Większy rozrost firmy przypada na lata 1920 – 1940. Pomimo strat z powodu wojny, firma doczekała się milionowego egzemplarza jednośladu w roku 1954.

Wraz z upływem lat, marka produkowała coraz to lepsze części do roweru – 3-biegową piastę, bębnowy hamulec oraz oś korby z łożyskami kulkowymi. Firma była prekursorem w tworzeniu niektórych części lub typów rowerów.

Ponad stuletnia tradycja firmy przekłada się na zdobyte doświadczenie. Specjaliści, poprzez wieloletnie działanie na rynku europejskim zdobyli ogromną ilość wielbicieli. Z czasem, działalność firmy została doceniona również na rynku światowym. Dzięki wieloletniej tradycji i doskonaleniu swoich produktów, marka otrzymała tytuł Najbardziej zaufanej matki rowerów w Europie. Tytuł został nadany przez Reader’s Digest w roku 2010.

Rowery miejskie gazela

Holenderska marka w swojej ofercie posiada głównie miejskie rowery. Produkty Gazelle cechują się szczególnie atrakcyjnym wyglądem. Jednoślad tej marki można poznać z daleka. Cechy charakterystyczne tradycyjnej gazeli, to między innymi nisko wycięta rama. Nisko osadzona rama roweru jest idealna do jazdy w terenie miejskim. Taka budowa roweru sprzyja częstym postojom – np. na światłach i na pasach. Rama w gazeli jest bardzo praktyczna przy wsiadaniu i zsiadaniu z roweru. Rowery marki Gazelle cechują się klasycznym wyglądem i szczególnie wygodną budową.

Gazele mają również wygodne siodełka, dzięki którym jazda miejska jest wygodna. Kierownica także zapewnia wygodną jazdę, ponieważ jest ona wygięta w stronę rowerzysty. Dzięki takiej budowie roweru, jesteśmy w stanie jeździć w pozycji wyprostowanej. Poza tym, rowery miejskie marki Gazelle są wyposażone w koszyki oraz bagażnik. Znajdują się one z tyłu roweru, nad kołem. Przewożąc w ten sposób rzeczy osobiste lub zakupy (niekiedy ciężkie), dbamy o swój kręgosłup.

Dziś, firma ma na koncie kilka patentów. Są to np. mostek kierownicy, który może być regulowany w każdej płaszczyźnie. Oprócz tego, rowery posiadają regulowaną i stabilną nóżkę. Siodełko, podobnie jak kierownica, również może być regulowana w dowolny sposób. Poza tym, Gazelle jest wynalazcą bezpiecznego oświetlenia automatycznego, które reaguje na ruch i zmierzch dzięki czujnikom.

Inne rodzaje rowerów marki Gazelle

Wśród produktów można znaleźć kolekcję rowerów trekkingowych. Zostały one stworzone z myślą o rowerzystach, którzy preferują jazdę po trudniejszym terenie górzystym lub nierównym. Oprócz tego, w sklepie internetowym mogą Państwo natknąć zaopatrzyć się w nowoczesne rowery elektryczne. Od kilku lat, rower z napędem silnikowym cieszy się dużą popularnością ze względu na swoje cechy i specyfikę. Zaufana marka, jaką jest Gazelle, oferuje najwyższej jakości rowery elektryczne.

Dlaczego Gazelle?

Rowery marki Gazelle pochodzą z Holandii, czyli kraju, w którym rower jest popularniejszym pojazdem od samochodu. Firma działa od 125 lat, co roku produkując setki tysięcy rowerów wytrzymałych, komfortowych oraz innowacyjnych. Firma, przez wszystkie lata swojej działalności otrzymała wiele wyróżnień i nagród. Każdy model marki został zaprojektowany w sposób indywidualny. Dzięki temu, wszystkie rowery Gazelle mogą zostać dopasowane do największych wymagań oraz potrzeb ich użytkowników.

Obecnie, Gazelle jest firmą Królewską w Holandii. Co roku produkowanych jest aż 350 tysięcy sztuk. Wszystkie typy rowerów są montowane z użyciem najwyższej jakości komponentów. Dbałość o detale to kolejna zaleta firmy, która jest dowodem na to, że warto zdecydować się na jedną z gazeli.

Powyższe modele popularnych gazeli znajdziesz w sklepie internetowym miejskierowery.pl (stamtąd pochodzą również zdjęcia).

 

Rate this post