Wybierz dekoracje dla pokoju Twojego dziecka

Dekoracje dla dziecka - poznaj jego świat

Małe dzieci wymagają duuużej ilości czasu. Ich rodzice niemal nieustannie muszą się nimi opiekować oraz dbać o prawidłowy rozwój. Bliskość rodziców to dla dziecka bardzo ważna kwestia, z czasem dzieci oddalają się jednak od swoich najbliższych samodzielnie starając się poznawać świat – aby im to ułatwiać można przystosować ich własny pokój do potrzeb dziecka. Najpierw należy je jednak sprawdzić.

Udekoruj świat dziecka – niech będzie odkrywcą

Małe dzieci w czasie kiedy samodzielnie mogą się już poruszać, a także mówią są gotowe na etap rozwoju, który związany z samodzielną eksploracją otoczenia, nastaje etap pytań i próbowania wszystkiego, co tylko ich interesuje. W tym momencie należy zadbać o to aby sypialnia a tym samym pokój zabaw dziecka były dostosowane do jego potrzeb. Dziecko początkowo warto jest sprawić zabawki, dekoracje oraz wystrój wnętrza odpowiadający płci. Dziewczynki dobrze będą się czuć w pokoju z bardzo jasnymi ścianami – różem, odcieniami bieli, ecru, beżu czy pomarańczy, natomiast chłopcy preferują kolor niebieski lub zielony. Istotnym elementem dekorowania pokoju dla dziecka jest sprawdzenia czy wszystko to, co będzie się tam znajdować jest po prostu bezpieczne. Wszelkie podejrzane przedmioty, które mogą sprawić dziecku krzywdę lub być dla niego niezdrowe powinny zostać odstawione na bok. Ostre krawędzi, wystające duże części, chyboczące się meble czy niespasowane części zabawek to zagrożenie dla bezpieczeństwa malucha. Dziecko będzie się cieszyć jeśli w jego pokoju znajdą się zabawki. Chłopcy uwielbiają samochody, warto zatem postarać się o to, aby poza zabawkowymi pojazdami – np. z drewna czy z plastiku znalazły się tam również dekoracje tematycznie nawiązujące do aut – poduszeczki, kocyki, kolorowe lampki, zasłony, zawieszki, pudełka. Można zakupić również świetny drewniany wózek, w którym chłopcy przewozić będą swoje najwspanialsze skarby. Dziewczynki na pewno będą zadowolone z rozrastającej się liczb lalek – dobrze jest wybrać takie, które są przyjazne dziecku, np. z ceramiki, drewna i innych materiałów ekologicznych. Dla lalek oczywiście można dokupić także dom – wspomoże to rozwój dziecka, u dziewczynek wykształcać będzie się zdolność do opiekowania się innymi oraz dbania o nawiązywanie relacji. Odpowiednie dekoracje pokoju dziecięcego pomagają maluchom rozwijać się, odkrywać świat, znajdywać odpowiedzi na zadawane przez nich pytania, a także stopniowo się usamodzielniać.

Dekoracje dla dziecka

Dekoracje dla dzieci – na co zwrócić szczególną uwagę?

Dziecko, które spędza czas w pokoju, który posiada wspaniałe dekoracje, jest szczęśliwe, radosne, jest otwarte na świat, chętnie także zaprasza rodziców do swoich czterech kątów, zamiast przesiadywać w sypialni rodziców. Przypomnijmy jeszcze raz najważniejsze kwestie: dekorowanie pokoju dla dziecka to:

  • dobór koloru
  • wybór bezpiecznych i ciekawych zabawek
  • dekoracje nawiązujące do płci oraz osobowości dziecka
  • umieszczenie elementów, które wpływają na ciekawość oraz zainteresowanie światem u malucha
Rate this post