Co wybrać legowisko na kanapę czy materac ortopedyczny dla psa?

wygodny materac dla psa

Kiedy w naszym domu pojawia się pupil, chcemy mu zapewnić jak najlepsze warunki. Obecnie mamy wiele sklepów, zarówno stacjonarnych jak i internetowych, które oferują różnego rodzaju wyposażenie dla zwierząt. Często kierujemy się ich wyglądem, a nie zastanawiamy się nad tym, co dla naszego psa będzie najlepsze i najwygodniejsze. Jak więc zadecydować jaką alternatywę dla zwykłego legowiska wybrać?

Legowisko na kanapę – wygodny gadżet czy coś więcej?

Legowiska dla psów, które kładzie się bezpośrednio na kanapę – jak wszystko, mają one swoje wady i zalety. Takie legowisko z pewnością ochroni nasz mebel przed sierścią i zabrudzeniami, a do tego można je łatwo wyprać, jeśli zajdzie taka potrzeba. Dodatkowo wypełnione brzegi mają nie tylko pomóc naszemu pupilowi wygodniej się ułożyć, ale pozwalają na jeszcze lepsze zabezpieczenie kanapy. Tego typu podkładki są też bardzo estetyczne i można je łatwo dopasować do swojego wnętrza.

Legowiska zakładane na kanapę występują w różnych rozmiarach, więc można je dopasować także do rozmiarów naszej sofy. Zdecydowaną zaletą takiego produktu jest także jego mobilność. Jest on miękki, więc bez problemu można go zwinąć i zabrać ze sobą w podróż. Miękki materiał sprawia, że z powodzeniem możemy ułożyć go na podłodze i używać go jako zwykłego legowiska.

wygodne legowisko dla psa

Minusów jest mniej, jednak nie powinniśmy o nich zapominać. Przede wszystkim, nie każdy właściciel psa pozwala swojemu pupilowi na wskakiwanie na kanapę. Oczywiście, jeśli dana osoba nie ma z tym problemu, to legowisko na kanapę jest jak najbardziej dla niej.

Innym minusem jest fakt, że tego posłanie zajmuje miejsce i może okazać się, że brakuje go na przykład dla naszych gości. Dodatkowo duże rasy psów, mogą nie mieścić się na takim legowisku, nawet na największym rozmiarze. Jeśli zaś chodzi o mniejsze psy, ale dotyczy to także tych schorowanych, wskoczenie na kanapę może się okazać nie lada wyzwaniem.

Materac ortopedyczny – nie tylko dla psów z problemami

Chociaż materace ortopedyczne powstały z myślą o psich seniorach, a także o psach, które męczą problemy ze stawami i kręgosłupem, to świetnie sprawdzą się także dla innych grup wiekowych. Z pewnością docenią je także psi sportowcy, ale tego typu materac będzie idealny dla każdego psa. Materace wyróżnia pianka Memory Foam, która zapamiętuje kształt naszego czworonoga, pozwala mu się wygodnie ułożyć i odpocząć. Posłanie posiada pokrowiec zapinany na zamek, który łatwo się ściąga i który można bez większego problemu wyprać.

wygodnie posłanie dla psa

Materiał, którym powleczony jest materac, jest miękki w dotyku i łatwy w czyszczeniu – wystarczy przetrzeć go wilgotną szmatką, żeby pozbyć się sierści. Materac można kupić w wielu wersjach kolorystycznych i dopasować go zarówno do potrzeb psa, jak i naszego wnętrza. Dużą wadą materaca ortopedycznego jest jego mała mobilność. Nie da się go złożyć i spakować, do walizki, więc zabranie go na wyjazd raczej nie byłoby możliwe.

Co wybrać dla psa – legowisko na kanapę czy materac ortopedyczny?

Decydując się na odpowiednie posłanie dla psa należy kierować się dobrem naszego pupila i tego, na czym bardziej nam zależy. Każdy właściciel musi się zastanowić czy chce mieć pupila blisko siebie, czy zależy mu na jego wygodzie. Trzeba się też zastanowić, jak często podróżujemy i czy przewożenie dużego legowiska nie okaże się dla nas zbyt problematyczne.

Rate this post