Nauka języka angielskiego w domu

szkoła angielskiego

Angielski jest obecnie najpopularniejszym językiem na świecie i posługuje się nim co 3 osoba na globie. Łatwo wskazać, dlaczego taka sytuacja ma miejsce – jest to związane z historycznym panowaniem Wielkiej Brytanii na dużym obszarze oraz prostotą angielskiego. Jest to język bardzo łatwy do przyswojenia, posiadający niezbyt skomplikowane struktury oraz słownictwo.

Osoby rozpoczynające naukę angielskiego często muszą radzić sobie z brakiem czasu na systematyczną naukę – praca oraz obowiązki sprawiają, że ciężko znaleźć czas na popołudniowe kursy w szkole językowej.

Korzystając z porad osób, które podjęły się samodzielnej nauki języka obcego, możemy wymienić kilka bezpłatnych metod nauki, które nie wymagają spędzania wielu godzin przed książkami i powtarzania nowopoznanych słówek.

Oglądanie telewizji, filmów i seriali

Tam metoda nauki jest powszechnie polecana przez wielu internautów – oglądanie filmów w języku angielskim z napisami (polskimi bądź angielskimi) sprawia, że podświadomie uczymy się nowego słownictwa i utrwalamy słówka już znane. Dużym plusem tej metody jest również ćwiczenie umiejętności rozumienia ze słuchu. Wiele osób bardzo dobrze posługujących się językiem obcym ma problemy ze zrozumieniem rozmówcy i to stanowi dla nich największy kłopot. Co ciekawe, w filmach często uczymy się slangu oraz języka potocznego, co sprawia, że nasze wypowiedzi będą bardziej naturalne i płynne.

Wiele osób szczególnie poleca oglądanie seriali telewizyjnych, ponieważ pozwala to na systematyczną naukę i przyswajanie małych porcji informacji każdego dnia.

Szkoła języka angielskiego - Blue Pencil Warszawa Bemowo

Czytanie książek i prasy, jako sposób nauki angielskiego

Czytanie książek w języku obcym to świetna metoda nauki słownictwa oraz konstrukcji gramatycznych. Nawet osoby zaczynające swoją przygodę z nowym językiem mogą zdecydować się na naukę dzięki tej metodzie – w przypadku języka angielskiego można zacząć od literatury młodzieżowej bądź dedykowanej dzieciom. W tego typu książkach nie występuje skomplikowane słownictwo, dzięki czemu bez problemu poradzimy sobie wyłapaniem sensu, nawet jeżeli znamy wyłącznie podstawowe słowa oraz wyrażenia.

Przełam lody rozmawiając po angielski

Ten sposób utrwalania kompetencji wymaga sporej odwagi – niechęć do publicznego wypowiadania się w języku obcym to największy problem, z którym muszą sobie poradzić zarówno uczniowie, jak i nauczyciele. Brak pewności co do własnych umiejętności sprawia, że nasze wypowiedzi są chaotyczne, proste i niezbyt poprawne. Aby to zmienić, warto się przełamać i zdecydować na rozmowę z osobami z innych krajów nawet jeżeli posługują się one językiem obcym lepiej od nas. Bardzo łatwo nabrać wprawy i poprawić własne umiejętności porozumiewania się. Jednak nie każdy spotyka się regularnie z obcokrajowcami. W takim przypadku warto udać się na kurs angielskiego w Poznaniu, który pomoże w wyćwiczeniu płynnemu komunikowaniu się w tym języku.


Rate this post