Budownictwo w kraju – przegląd hurtowni i sklepów

Każdego dnia w dziesiątkach polskich miast przeprowadzone są rozmaite remonty oraz budowy. Niektóre z nich to skromne zmiany, które mają charakter raczej kosmetyczny, inne zaś są wielkimi placami budów, gdzie pracują żurawie oraz setki pracowników. My chcemy przyjrzeć się temu co oferują polskim konsumentom sklepy oraz hurtownie budowlane.

W kraju istnieje kilka dużych marketów budowlanych, ale tylko jeden posiada polski kapitał. Czy się różnią? Niestety tak. Spółki, które są w posiadaniu marketów takich jak Castorama czy Leroy Merlin to firmy o wiele większe niż nasze rodzime zarządzające np. PSB Mrówka. W większych marketach znaleźć można tysiące różnorodnych artykułów, dzięki którym można wybudować niemal wszystko, co nie wymaga wielu zgód z wielu urzędów. W marketach skorzystać możemy z pomocy pracowników, którzy doradzą jaki towar kupić i czego będziemy tak naprawdę potrzebować.

Hormigonera

Na sklepowych półkach znaleźć można wszystko co potrzebne jest na każdej budowie czy przy remoncie. Począwszy od ciężkich materiałów budowlanych, które znajdują się na paletach, takich jak cement, wapno, piach – po artykuły do wykończania wnętrz takie jak farby, pędzle, płytki i setki innych. Poza budownictwem tego rodzaju sklepy oferują klientom również artykuły do dekorowania wnętrza. Dzięki egzystowaniu takich firm na rynku życiu Polaków staje się prostsze, osłabia to jednak rynek usług budowlanych gdyż coraz więcej osób preferuje samodzielne budowy oraz remonty.

Rate this post