Trudne tematy dotyczące rozwoju duchowego

kłamstwo wszechczasów

Wiele osób ma problem z utworzeniem definicji rozwoju duchowego. Rozwój duchowy kojarzy się większości z nas z ubóstwem, celibatem czy odosobnienie.

Inni rozumieją go jako pewnego rodzaju ucieczkę z tego świata. W końcu dla innych, którzy są najbliżej prawdy kojarzą się z rozwojem najważniejszych dla nas wartości. Wartościami tymi są piękno, wolność, harmonia, radość oraz miłość. Wartości te kojarzą się głównie z podnoszeniem jakości naszego życia. Przede wszystkim polega on na budowaniu relacji z Bogiem oraz urzeczywistnieniem Boga w naszym życiu.

Czy warto zgłębiać własną duchowość?

Praca na własną duchowością jest bardzo ważna. Pomaga ta praca nad duchowością osiągnąć harmonię wewnętrzną, poczucie dostatku, poczucie obfitości oraz poczucie spójności wewnętrznej. Dzięki niej będziemy mogli zrozumieć także swoją naturę oraz przede wszystkim zbliżyć się  do naszego Stwórcy. Dlaczego właściwie duchowość jest tak ważna? Wszystkie osoby, które nie wierzą w Boga czy też odrzucają naturę duchową człowieka będą sceptycznie podchodzić do wartości związanych z duchowością. Umysły ludzkie wykraczają zdecydowanie poza pożywienie, schronienie oraz rozmnażanie się . Gdy nie będziemy ograniczać się tylko i wyłącznie do tych trzech potrzeb z pewnością odczulibyśmy, że w życiu naszym brakuje spełnienia. W pewnym momencie życia osiągamy pewien stopień dojrzałości intelektualnej. W sytuacji tej przestajemy szukać czegoś więcej.

wzmocnienie dla rozwoju duchowego

Co daje nam zagłębianie się w książki dotyczące rozwoju duchowego?

Podświadomie zdajemy sobie sprawę, że jest coś więcej i dążymy to sprawdzenia tego. Czytamy bardzo dużo nowych książek, bierzemy udział w pokazach filmowych, szkoleniach oraz słuchamy wywiadów. Wchłaniamy kolejną wiedzę i informację. Nasze zadanie polega na analizowaniu ich. Należy pamiętać, że rozwój duchowy jest zdecydowanie czymś innym niż duchowość. Gdy oczekujemy poznania rozwoju duchowego. Możemy sięgnąć do książek. Jak wiemy dostępnych książek w bibliotece czy księgarniach jest całe mnóstwo. Podzielone są zwykle konkretnymi kategoriami czy poszeregowane według nazwisk autorów. W dowolnej księgarni jak także w bibliotece znajdziemy książki o rozwoju duchowym. Może się tak stać, że nie będziemy znać konkretnego tytułu książki czy nazwiska autora. Te dane są jednak niezbędne by daną książkę w bibliotece czy w księgarni znaleźć. Gdy chcemy poznać tytuł takowych książek możemy posłużyć się dostępem do Internetu. Wystarczy bowiem w wyszukiwarce internetowej dowolnej wpisać frazę rozwój duchowy książki. W kilka sekund otrzymamy masę różnych wyników. Internet jest takim narzędziem, że pozwala nam także oprócz na przykład poznania tytuły czy autora książki także zapoznanie się z opisem książki. Czasem już po opisie książki czy po recenzji możemy ocenić książkę. Możemy także stwierdzić czy w owej książce znajdziemy potrzebne nam informacje dotyczące rozwoju duchowego. Czyż Internet nie jest świetnym miejscem na znajdowania wszelkiego rodzaju informacji? Oczywiście, że jest. Bez niego tak naprawdę w wielu dziedzinach życia byśmy sobie nie poradzili.

Artykuł powstał we współpracy z polandeus.pl

Rate this post