Aparat dla fotografa ślubnego

Zdjęcia ślubne - wybór dobrego aparatu

Zdjęcia ślubne wymagają odpowiedniego przygotowania technicznego

Ślubne zdjęcia należą obecnie to jednej z najpopularniejszych usług, które świadczą zawodowi fotografowie. Fotografia ślubna jest niesamowicie popularna, nie jest problemem znaleźć dobrego fotografa w dowolnym mieście, natomiast problemem może być zarezerwowanie jego usług na swój ślub oraz wesele, często bowiem jest tak, że artyści mają już zarezerwowane wszystkie weekendy na najbliższe kilka miesięcy. Jeśli zatem chcemy mieć pewność, że upolujemy kogoś naprawdę dobrego, warto pomyśleć o tym wiele miesięcy do przodu.

Jaki aparat dla fotografa ślubnego?

Fotografia opiera się nie tylko na umiejętności sprawnego uchwycenia dobrego kadru, złapania oświetlenie, czy po prostu pojawieniu się tam, gdzie najlepiej jest się pojawić. Fotograf ślubny musi również doskonale obchodzić się z zaawansowanym aparatem, aby być w stanie zmienić szybko opcje w przypadku chęci zrobienia innej fotografii. Działania za pomocą automatycznego modułu nie należy do zbyt polecanych czynności, natomiast korzystniej jest pracować razem z funkcjami dostosowanymi ręcznie. Szybko trzeba przybliżać i oddalać, zmieniać czułość ISO, kąt, kompozycję oraz różnorodne zmienne, dzięki czemu wszystkie fotografie będą piękne już na etapie ich zrobienia. Zanim podejmiemy się zrobienia zdjęć musimy mieć pewność, że potrafimy go obsługiwać. Sprawdźmy zatem jakimi cechami wyróżnia się dobrej jakości sprzęt dostępny (bez dodatkowego obiektywu) aparat lustrzanka za około 4000 złotych.

Aparat dla fotografa ślubnego

Parametry aparatu – czym powinien się charakteryzować sprzęt za 4 tys. zł ?

Aparat posiada obiektyw umożliwiający mu zrobienie zdjęć w rozdzielczości natywnej bliskiej 20 milionów pikseli. Matryca CMOS jest wytrzymała i zapewnia wysoki komfort użytkowania. Jak każdy nowoczesny aparat także i ten obsługuje najważniejszy palety kolorów, a dodatkowo umożliwia przygotowanie zdjęć w RAW. Tego typu zdjęcia mają większą pojemność i wymagają obrobienia ich na komputerze – zapisuje się bowiem tylko obraz matrycy, bez żadnych dodatkowych opcji, dzięki czemu już przy komputerze na spokojnie możemy przerobić fotografię tak jak gdyby udało nam się rzeczywiście zatrzymać chwilę w miejscu. Aparat za 4000 musi być wytrzymały prawda? Oczywiście. Także i ten model taki jest. Odporność na kurz, wodę, plamy, złe warunki atmosferyczne. Zmiennoogniskowy obiektyw posiada funkcję dopięcia do siebie innych obiektywów, dzięki którym będziemy mogli fotografować jeszcze dokładniej, na przykład dalekie plany, dzięki czemu nie będziemy rzucać się w oczy. Dobry fotograf ślubny musi wtopić się w tłum lub wręcz przeciwnie – być na tyle daleko od gości aby nikomu nie przeszkadzać i wykonać swoją pracę w spokoju – tak pracuje np. Marcin ze studia Marvid – http://marvid.pl. Wykonując zdjęcia ślubne warto postarać się o kilka zapasowych baterii oraz zapasową kartę pamięci – minimum 32GB, abyśmy byli w stanie zrobić wiele zdjęć, z których będziemy mogli część odrzucić, jeśli okażą się być kiepskiej jakości. Nowoczesne aparaty obsługują standard SDXC, dzięki czemu bez przeszkód uruchomimy w nich kartę o pojemności 128 GB. Zdjęcia ślubne to przede wszystkim zdjęcia w ruchu, ale warto zabrać ze sobą statyw, który przyda się w kościele i podczas ważnych momentów podczas wesela – takich jak toast, krojenie tortu, życzenia, czy pierwszy taniec państwa młodych.

Rate this post