Dobierz ubezpieczenie do swoich potrzeb

Największe firmy ubezpieczeniowe zaczynają walkę o klienta na poważnie – oceniają eksperci z branży. Oczywiście nie trzeba dodawać, że taka walka była zawsze i nieraz była bardzo zacięta. Ale dzisiaj doszliśmy do takiego momentu skoncentrowania firm na jednym ciasnym rynku, że obecnie nie może obejść się bez wojen podjazdowych i agresywnych kampanii reklamowych. Oczywiście wszystko w granicach prawa. W końcu używanie nieczystych zagrań nie raz obróciło się przeciwko agresorowi. Powrócimy więc do czasów w których najważniejsze będzie zdobycie pozycji w tak zwanych białych rękawiczkach.

Zapobiegnij nieszczęściu i się ubezpiecz

Chociaż jak będzie dokładnie tego jeszcze nie wiemy. Jedno jest niemal pewne: na wytężonej walce konkurencji zazwyczaj zyskują klienci. Czy to przez obniżenie stawek za ubezpieczenia Allianz czy za specjalne programy dla lojalnych klientów. Wynik zawsze jest ten sam: więcej pieniędzy w kieszeniach klientów. I chociaż ilość towarzystw ubezpieczeniowych stale rośnie to przewiduje się, że w końcu dojdzie do takiego momentu w którym rynek już więcej firm nie pomieści. Wtedy albo silniejsi gracze będą w stanie przedrzeć się hitem na rynek i wyprzeć słabszych albo mniejsi gracze zaczną powoli opadać z sił aż w końcu część z nich będzie musiało zawiesić działalność. Niemniej jednak warto dokładnie przyglądać się zachowaniu na rynku poszczególnych firm. Jeśli widzimy znaczne promocje to możemy być pewni, że walka właśnie się zaczęła.

ubezpieczenia5

Możesz się ubezpieczyć także przed pożarem

Dobre ubezpieczenie to nie jest tylko kwestia naszego spokoju ale także czystego sumienia. Czasem możemy trafić na nieuczciwą firmę, która będzie ociągać się z wypłatą odszkodowania albo co gorsza wstrzyma jego wypłatę z firmy ubezpieczeniowej ponieważ uzna, że nam się nie należy. Wtedy warto skorzystać z pomocy prawnika, który pomoże nam wyegzekwować należne kwoty. Pamiętajmy, że jesteśmy równorzędnymi partnerami i nam też przysługują takie prawa. Niech ubezpieczyciele nie czują się bezkarni jeśli chcą nam utrudniać otrzymanie pieniędzy. Nie zachowujmy się tak jakby się nic nie stało i idźmy drogą pewności, że otrzymamy należne nam odszkodowanie.

Rate this post