Jak rozpoznać czy mój G-Shock to podróbka?

g-shock

Casio to japoński producent sprzętu elektronicznego w postaci telefonów komórkowych, drukarek, cyfrowych aparatów fotograficznych oraz kalkulatorów, a także zegarków, uchodzących za jedne z najlepszych.. Pierwszy z modeli został zaprezentowany i spopularyzowany przez słynną reklamę, w której posłużył on hokeistom do gry zamiast krążka hokejowego. Jest to idealny produkt dla osób aktywnych, które doceniają nowoczesne technologie. Jak rozpoznać czy Twój zegarek nie jest podróbką?

Zegarki G-Shock, czyli jak połączyć funkcjonalność z doskonałą jakością

Firma Casio pracowała nad stworzeniem wstrząsoodpornego zegarka, czego efektem jest kolekcja G-Shock. Zegarki te wytrzymają każdy upadek lub uderzenie. To solidne i wytrzymałe czasomierze, wyposażone w specjalne systemy uodparniające na wstrząsy, dlatego są idealnym wyborem dla osób aktywnych, uprawiających różne dyscypliny sportowe.

Materiałem wykorzystanym do ich produkcji jest kauczuk, guma i  gumożywica, co umożliwia ich funkcjonalność podczas wszelkiego rodzaju aktywności. Poza tym są to materiały niezwykle lekkie, odporne na uszkodzenia i zarysowania oraz pozwalające zachować produkt w odpowiedniej czystości.

Jego tarcza jest specjalnie chroniona przed zniszczeniem lub uszkodzeniem, dzięki wyposażeniu w szkiełko mineralne i specjalnie skonstruowaną kopertę. Użytkownik  może wymienić w zegarku zarówno pasek, jak i bezel, a także kolor obręczy. To produkt idealny do uprawiania sportów wodnych, ponieważ  jest wodoszczelny na najwyższym poziomie – 200m. Zegarki G-Shock zostały wyposażone w dodatkowe funkcje, takie jak: kalendarz, termometr, kompas, wysokościomierz, timer, wyświetlanie czasu w różnych strefach geograficznych, stoper, alarm, sygnał pełnej godziny oraz podświetlenie tarczy.  Są to funkcje przydatne nie tylko podczas uprawiania sportu, ale również w codziennym życiu.

Charakterystyczny wygląd zegarków G-Shock

Znakiem rozpoznawalnym zegarka G-Shock jest jego masywny wygląd. Niektórym użytkownikom może to przeszkadzać, dlatego stworzono model, który ma zdecydowania mniejszą kopertę. Pomimo sporej wielkości są one niezwykle lekkie i wygodne w użytkowaniu. Ich średnia waga wynosi około 70 gramów, dlatego nie przeszkadzają na ręce i są komfortowe w użyciu ze względu na wysokiej jakości tworzywa sztuczne, cechujące się nie tylko wytrzymałością, ale też lekkością. Nie krępują ruchów ręki i nie przesuwają się na nadgarstku. Są funkcjonalne, wygodne, ale także niezwykle estetyczne i atrakcyjne. Firma Casio opracowała duży wybór produktów w różnych kolorach. Od tradycyjnych i klasycznych modeli w kolorze czarnym, po produkty w zdecydowanych barwach, na przykład czerwieni z elementami w innych kolorze. Są one najczęściej wybierane przez osoby ceniące sobie oryginalny wygląd i ciekawe stylizacje, których elementem może być zegarek G-Shock.

Jak odróżnić podróbkę od oryginalnego zegarka G-Shock?

Zegarki G-Shock cieszą się dużą popularnością, dlatego na rynku pojawiają się niskiej jakości podróbki produktów tej marki. Kluczową sprawą przy jego zakupie jest wybór autoryzowanego sprzedawcy zegarków G-Shock. Istotne jest dodatkowe, tekturowe pudełko, w którym powinien znaleźć się oryginalny zegarek. Niepokój nasz powinien wzbudzić brak instrukcji obsługi, znacznika z kodem kreskowym i numerem modelu zegarka oraz karty gwarancyjnej, ponieważ znajdują się one zawsze w oryginalnym opakowaniu. Należy również zwrócić uwagę na wagę zegarka, ponieważ podróbki zwykle są lżejsze, co związane jest z zastosowaniem tańszych, gorszej jakości materiałów.

zegarek gshockOryginalne zegarki posiadają instrukcję obsługi w wielu językach, a podróbki w większości po chińsku. Poza tym numer czasomierza podany w instrukcji musi zgadzać się z numerem wygrawerowanym na deklu zegarka, na którym w wyraźny sposób zaznaczono również numer seryjny, klasę wodoszczelności, co na podróbce jest zaznaczone bardzo niewyraźnie. Należy zwrócić uwagę na ewentualną folię z czerwonym paskiem naklejoną na deklu zegarka, co świadczy o tym, że nie mamy do czynienia z oryginałem. W podróbkach mogą wystawać dekiel i śrubki. W oryginalnych analogowych i analogowo-cyfrowych modelach wskazówki pomalowane są na różne kolory w przeciwieństwie do podróbek, a na mniejszej tarczy podróbki czasomierza są one nieruchome, jakby namalowane.

O oryginalności zegarka świadczą również napisy i ich układ, mają być zgodne z modelem. W oryginalnych produktach jakość podświetlenia tarczy jest zdecydowanie wyższa niż w podróbce. Po przyciśnięciu podświetlenia pojawia się ikona światła lub symbol LT, a w fałszywych produktach ta funkcja w ogóle nie występuje. Warto zwrócić uwagę także na kolory tarczy, które powinny być bardziej intensywne. Klamra oryginalnego produktu jest błyszcząca i zawiera informację o miejscu jego wyprodukowania, a w fałszywych egzemplarzach jej nie ma, a pasek jest sztywny. Jakiekolwiek opóźnienie w wyznaczaniu czasu świadczy o tym, że mamy do czynienia z podróbką, podobnie jest z wodoszczelnością. Niższa cena odbija się zatem niestety na wytrzymałości i jakości otrzymanego produktu.

Zalecamy kupowanie zegarków G-Shock wyłącznie u autoryzowanych sprzedawców, którzy gwarantują oryginalność produktu. 

Rate this post