Jakie produkty można zakupić w hurtowni elektrotechnicznej?

hurtownia elektrotechniczna

Z asortymentu dostępnego w hurtowniach elektrotechnicznych korzystają zarówno indywidualni klienci jak i większe firmy i przedsiębiorstwa, w których sprzęt często musi być wymieniany lub uzupełniany. Bardzo często również podczas domowych pracy zachodzi potrzeba skorzystania z poszczególnych produktów, które z powodzeniem można znaleźć w hurtowniach w okazyjnych cenach.

Jaki asortyment możemy znaleźć w hurtowniach elektrotechnicznych? Kiedy warto zdecydować się na ich ofertę?

Źródła światła i oprawy oświetleniowe

W hurtowniach elektrotechnicznych dostępny jest szeroki wybór różnego rodzaju żarówek zarówno specjalistycznych jak i głównego szeregu, a także ciężarówek i systemów LED, które obecnie cieszą się rosnącą popularnością. Dostępne są także różnego rodzaju świetlówki liniowe, energooszczędne czy wersje niezintegrowane.

Cechują się one znacznie mniejszym wytwarzaniem ciepła oraz wyższą skutecznością świetlną i dłuższym czasem pracy od tradycyjnych żarówek. Są one chętnie wybierane przez osoby prywatne jak i przez wyspecjalizowane przedsiębiorstwa. Oprócz różnego rodzaju źródeł światła zakupić możemy w hurtowni elektrotechnicznych również oprawy oświetleniowe.

Jest to element, który będzie wpływał nie tylko na estetykę danego pomieszczenia, ale również może zabezpieczyć oczy przed zbyt mocnym i intensywnym światłem oraz odpowiednio je rozproszyć czy ustabilizować. W zależności od tego gdzie będą stosowane dane oprawy oświetleniowe można zdecydować się na wersje dekoracyjne, modułowe, szklane, gipsowe czy ozdobne.

Z asortymentu hurtowni elektrotechnicznych korzystają również różnego rodzaju ośrodki medyczne, szkoły, biurowce, a także sektor publiczny zaopatrując w oświetlenie parki czy ulice. Również w przypadku wykorzystywania diod LED możliwe jest zakupienie właściwych opraw, które będą odpowiadały do danego źródła światła.

Automatyka niskiego i średniego napięcia

Wśród asortymentów hurtowni elektrotechnicznych znajdziemy również aparaturę przystosowaną do niskiego i średniego napięcia. Wśród produktów zaliczanych do pierwszej z grup znajdziemy wyłączniki nadprądowe i różnicoprądowe nazywane również instalacyjnymi, których głównym zadaniem jest przerwanie ciągłości obwodów momencie gdy prąd przekroczy określoną, bezpieczną w danym przypadku wartość.

hurtownia elektrotechniczna

Możliwy jest również zakup liczników energii, które bezpośrednio mierzą czynną lub czynną i bierną energię elektryczną w sieciach prądu przemiennego. W ofercie występują również różnego rodzaju rozłączniki modułowe, wkładki bezpiecznikowe, instalacyjne, a także transformatory, dzwonki, programatory i zegary sterujące.

W grupie aparatury średniego napięcia znajdziemy osprzęt SN przeznaczony do napowietrznych linii, w którego skład mogą wchodzić uchwyty, załączniki, pokrywy izolacyjne,a także zaciski odgałęźne. Ponadto możemy zakupić również styczniki mocy, izolatory czy ograniczniki przepięć. W ofercie znajdziemy nawet stację transformatorową, którą tworzy zespół urządzeń służących do przetwarzania lub rozdzielania energii elektrycznej. Mogą one występować z obsługą wewnętrzną i zewnętrzną.

W przypadku tych pierwszych otrzymujemy nieograniczone możliwości konfigurowania rozwiązań dla energetyki i przemysłu, a w wersji obsługi zewnętrznej są dobrym rozwiązaniem w przypadku terenów silnie zurbanizowanych.

Osprzęt elektryczny

Podczas codziennego wykonywania obowiązków bardzo często zachodzi potrzeba wykorzystania różnego rodzaju osprzętu elektrycznego, który możemy z łatwością zakupić właśnie w hurtownia elektrotechnicznej. Znajdziemy tam różnego rodzaju gniazdka, wyłączniki, puszki, listwy zaciskowe, wtyczki, a także domofony czy wideodomofony.

Bardzo często podczas domowego majsterkowania niezbędne są również różnego rodzaju przewody i kable, których różne rodzaje także znajdziemy w hurtowni. Dostępne są między innymi przewody elektroenergetyczne, niskonapięciowe, napowietrzne, a także przewody średnich i wysokich napięć.

Co więcej, przeglądając ofertę hurtowni możemy bardzo często znaleźć także inne dodatkowe produkty, które mogą przydać się w wielu sytuacjach. I tak zakupimy różnego rodzaju baterie, akumulatory, latarki, a także wentylatory taśmy izolacyjne ochronne oraz wiele innych produktów, które mogą się okazać niezbędne chociażby podczas naprawy sprzętu domowego. Istotnym elementem wykonywania codziennych prac, o którym wiele osób zapomina, jest zapewnienie sobie oraz innym osobom z nami współpracującym odpowiedniego bezpieczeństwa.

W związku z tym w hurtowni elektrotechnicznej znajdziemy różnorodne akcesoria np. okulary ochronne, rękawice i odzież BHP, które są w stanie maksymalnie zabezpieczyć nas przed negatywnym działaniem czynników zewnętrznych, które mogłoby niekorzystnie wpłynąć na nasze zdrowie, a nawet stanowić zagrożenie dla życia.

Rate this post

Post your comments

Your email address will not be published. Required fields are marked *