Jakie zabawki dla autystycznego dziecka?

Chyba każdy z nas wie, że dziecko które cierpi na autyzm rozwija się znacznie inaczej od swoich rówieśników. Zwykle bywa tak, że ma także inne preferencje niż dzieci pozostałe. Między innymi dlatego wybór zabawek dla dziecka wzmagającego się z autyzmem jest niebywale trudny. Zdecydowanie wybór ten jest trudniejszy niż zakup zabawek o przeznaczeniu dla dziecka zdrowego. Tak więc dzieci chorego na autyzm dziecka mają nie lada problem. Na szczęście jest coś takiego jak Internet, w którym mamy naprawdę wiele możliwości znalezienia pewnych wskazówek dotyczących problemu z jakim musimy się zmierzyć.

Autyzm – to się leczy

Także na temat zabawek jakimi są zabawki dla dzieci z autyzmem wiele porad właśnie w Internecie znajdziemy. Po pierwsze musimy obserwować nasze dziecko podczas jego zabawy. W wielu przypadkach jest tak, że dziecko nie bawi się całą zabawkę, a jedynie ich częścią. Właśnie podczas takiej zabawy zaobserwujemy jakie kolory czy też tekstury podobają się naszemu dziecku najbardziej. Po drugie musimy zdecydowanie zwrócić uwagę za zachowanie dziecka, które jest samo ze sobą. Gdy zachowanie dziecka jest skierowane na siebie samego to z reguły jest to znak, że dziecko ma pewne problemy ruchowe czy też pewne problemy rozwojowe. Spełnienie takowych potrzeb nie wydaje się być trudne. Świetnym przykładem jest zabawa grzechotką gdy dziecko lubi bardzo klaskać. Gdy lubi klaskać nasze dziecko to z grzechotki na pewno się ucieszy. Dzieci autystyczne także lubi często przyciskać wiele przedmiotów do siebie. Gdy u naszego dziecka taką potrzebę zaobserwujemy to powinniśmy naszemu dziecku kupić naprawdę dużego misia do przytulania. Jako rodzice powinniśmy także porozmawiać z lekarzem dziecka. Lekarz, który prowadzi leczenie naszego dziecka podpowie nam jak psychoruchowo nasze dziecko powinno być rozwijane.

autyzm

Warto właśnie wybrać zabawki, które wspomogą właśnie zdolności psychoruchowe. Świetne zabawki dla dzieci z autyzmem są również zabawki, które stymulują zarówno rozwój społeczny jak i także rozwój ruchowy. W sklepach znajdziemy bardzo dużo zabawek Liger, które są przeznaczone stricte dla dzieci wzmagających się z autyzmem. Jeśli zabawka się naszemu dziecku spodoba to nie powinniśmy interesować się zaleceniami, które dotyczą wieku naszego dziecka. Musimy koniecznie jednak pamiętać o bezpieczeństwie. Nie możemy pozwolić by dziecko bawiło się zbyt małymi częściami zabawek, które może włożyć do buzi i niechcący połknąć. Dziecko autystyczne bardzo potrzebuje także zabawek, które pobudzają mu kilka zmysłów jednocześnie. Jeśli chodzi o stymulację to szczególną uwagę powinniśmy zwrócić na ogólne zdolności motoryczne, koordynację wzrokowo-ruchową, utrzymywanie równowagi oraz zdolności wzrokowe. Idealne do tychże właśnie stymulacji są na przykład huśtawki, trampoliny oraz baseny z piłkami zamiast wody. Jeśli chodzi właśnie o zakup huśtawek i trampolin czy basenów z piłkami to warto wybrać zamiast Internetu właśnie sklepy stacjonarne.

Rate this post