Na co zwrócić uwagę wybierając drzwi zewnętrzne do domu?

drzwi zewnętrzne Wrocław

Podstawowym zadaniem drzwi zewnętrznych jest ochrona domu lub mieszkania przed włamaniem, a także wszystkimi dźwiękami z klatki schodowej. Dodatkowo to także gwarancja prywatności – zwłaszcza jeśli zdecydujemy się na kupno mieszkania w domu wielorodzinnym i nie chcemy, aby sąsiedzi słyszeli wszystko, co dzieje się w naszych czterech ścianach. Dlatego tak istotny jest wybranie odpowiednich drzwi zewnętrznych.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze idealnych drzwi zewnętrznych? Bez wątpienia istotnym punktem w wyborze jest bezpieczeństwo mieszkańców, ale również sam projekt drzwi, który powinien być estetyczny oraz profesjonalnie wykonany. Wiele osób dokonuje wyboru również na podstawie dopasowania drzwi do koloru i stylu elewacji. Czym charakteryzują się drzwi zewnętrzne i dlaczego powinniśmy wybierać je rozważnie? 

Drzwi zewnętrzne a drzwi wewnętrzne – różnice 

Drzwi wejściowe do domu to jeden z najważniejszych, a jednocześnie pierwszych zakupów jakie dokona rodzina. Nie tylko w ten sposób poczują się bezpiecznie w nocy, ale również zapewnią sobie podstawową ochronę przed włamaniem. I właśnie to jest zasadnicza różnica pomiędzy drzwiami zewnętrznymi a wewnętrznymi. Drzwi wewnętrzne służą jedynie do zamykania poszczególnych pomieszczeń w domu, aby zapewnić komfort i przestrzeń wszystkim mieszkańcom. Nie chronią przed włamaniem, nie są również wykonywane z tych samych materiałów co drzwi zewnętrzne. 

Budując, a następnie urządzając dom nieustannie napotykamy problemy, a jednocześnie szukamy najbardziej opłacalnych rozwiązań. Ta kwestia dotyczy również wyboru odpowiednich drzwi zewnętrznych, od których będzie zależało wiele innych elementów. Na co zatem zwrócić uwagę wybierając drzwi zewnętrzne do domku jednorodzinnego? 

drzwi zewnętrzne Szczecin

Jak wybrać drzwi zewnętrzne? 

Odpowiednie parametry i wymiary drzwi to podstawowy element, na którym należy oprzeć swój wybór. Drzwi w odpowiednim rozmiarze będzie można wstawić w ściany, a następnie dokładnie je zabezpieczyć, aby do środka nie przedostawało się zimne powietrze z dworu. Jednocześnie należy pamiętać, że drzwi wejściowe powinny mieć minimalne wymiary, określone w Rozporządzeniu. Minimalna szerokość drzwi to 90 centymetrów, a wysokość to 201 centymetrów. Optymalna szerokość drzwi powinna zapewnić komfort przejścia wszystkim domownikom. 

Inną kwestią, na jaką warto zwrócić uwagę wybierając drzwi do domu jest współczynnik ciepła. W tym przypadku ważny będzie wybór drzwi z odpowiednich materiałów, dzięki którym zatrzymamy odpowiednią ilość ciepła w pomieszczeniach i nie dopuścimy do tego, aby zimne powietrze dostało się do środka. Przed złożeniem zamówienia na drzwi konieczne jest upewnienie się, czy współczynnik ciepła obejmuje całą powierzchnię drzwi, czy tylko jej fragmenty. 

Wybierać drzwi można również tylko na podstawie konkretnych materiałów, z jakich są produkowane. Obecnie na rynku można kupić drzwi drewniane, z aluminium czy nawet z PCV. Oprócz tego niezwykle popularne są drzwi stalowe czy wyprodukowane z włókna szklanego. 

Istotnym aspektem przy wyborze idealnych drzwi zewnętrznych jest również ich wodoszczelność oraz właściwości antywłamaniowe. Ważne, aby drzwi chroniły wejście do domu, a także nie niszczyły się pod wpływem wysokiej wilgotności. Dodatkowo wybierając drzwi warto zwrócić uwagę na klasy antywłamaniowe – A, B, C. O tym, czy drzwi będą chronić dom przed włamaniem świadczy przede wszystkim jakość ich wykonania, dodatkowe zabezpieczenia zamków oraz dodatkowe akcesoria, jak tygle, klamki odporne na wiercenie czy bolce antywłamaniowe.

Wysokiej jakości drzwi zewnętrze we Wrocławiu można zamówić o profesjonalistów, którzy na co dzień zajmują się ich projektowaniem. Każdy klient z pewnością będzie czuł się bezpiecznie we własnym domu. 

 

Rate this post