Wybór pomiędzy garażem murowanym a blaszanym

Budynki murowane podwyższają koszty budowy, ich stworzenie zajmuje więcej czasu, są też mniej przyjazne dla środowiska. Z tego powodu blaszane garaże są coraz bardziej popularne. Jedne i drugie konstrukcje mają swoje wady i zalety. Które rozwiązanie jest najbardziej odpowiednie dla Ciebie?

Garaże murowane

Cegła jest zazwyczaj najdroższą drogą do posiadania garażu. Jeżeli koszty nie mają dla Ciebie znaczenia i nie przeszkadza Ci bałagan możesz zdecydować się na tę opcję. Należy pamiętać, że jego budowa również zajmie więcej czasu. Co ciekawe jest to najczęściej wybierana opcja, pomimo tych niedogodności. Na pewno ten typ konstrukcji jest bardziej trwały i wytrzymały. Z drugiej strony odbiera nam to elastyczność – nie będziemy mogli w łatwy sposób rozebrać budynku i go przestawić. Jeżeli planujemy pracować w budynku to zdecydowanie bardziej komfortowe będzie to w garażu murowanym, zwłaszcza przy skrajnych temperaturach. Zimą taka konstrukcja będzie lepiej izolować chłód, chociaż nie łudźmy się, że będzie tam ciepło bez ogrzewania. Latem w takim budynku będzie zdecydowanie chłodniej niż w garażu blaszanym. Wciąż będzie się on nagrzewał, jednak zdecydowanie mniej.

Garaże blaszane

Garaże z ramą stalową są często najtańszą opcją i zazwyczaj sprzedawane są jako gotowe rozwiązanie. Jeżeli chcemy zdążyć przed zimą ze zorganizowaniem garażu dla naszego pojazdu to idealne rozwiązanie. Zazwyczaj składa się je sprawnie i szybko. Tak samo można je rozmontować. Dzięki temu zapewniają elastyczność Można je kochać lub nienawidzić. Wiele osób ceni to proste rozwiązanie. Innym nie podoba się ich design. Należy jednak pamiętać, że w dzisiejszych czasach możemy wybierać z szerokiej gamy rozwiązań – jeżeli chcemy możemy zdecydować się na projekt z blachy drewnopodobnej, który będzie wyglądał bardzo estetycznie.

Należy pamiętać, że zapewnią one mniejszą ochronę przed żywiołami niż garaże murowane. Oczywiście możemy zbudować garaż metalowy równie trwały jak murowany budynek. To konstrukcje odporne na śnieg, deszcz czy wiatr. Jednak są szczególnie mało odporne na oddziaływanie temperatury. Zimą będzie w nich zimno. Latem blacha będzie się nagrzewać i w budynku będzie jeszcze cieplej niż na zewnątrz.

Pod względem instalacji potrzebują odrobiny cierpliwości. Jeżeli jednak zamawiamy gotowy produkt od zewnętrznej firmy zostanie on zmontowany bardzo szybko na naszym podwórku. Nie musimy się o nic martwić. Taki garaż otrzymamy dużo szybciej niż murowany (polecamy kontakt w tej sprawie z firmą CGT Burnus), nie będziemy musieli przez wiele dni znosić bałaganu oraz obcych ludzi na naszej posesji. To tania opcja, by zwiększyć miejsce do przechowywania czy umieścić samochód pod dachem. Mogą być łatwo usunięte lub przeniesione. Niezależnie od tego na którą opcję się zdecydujemy zawsze powinniśmy wybierać zaufanych partnerów, którzy dostarczą nam najlepsze rozwiązania.

Rate this post

Post your comments

Your email address will not be published. Required fields are marked *