Nowatorskie metody leczenia kręgosłupa

trakcja kręgosłupa

Fizjoterapia kręgosłupa to zespół czynności, jakie wykonywane są w ramach rehabilitacji. Istnieje kilka podstawowych zabiegów, które wchodzą w skład fizjoterapii. Są to masaże – relaksacyjne i lecznicze. Poza tym, wykonuje się popularną terapię manualną. Dość często, w fizjoterapii wykorzystuje się również trakcję.

Czynności, które wchodzą w skład wykonywania wszystkich typów zabiegów, są ściśle dopracowane. Rehabilitanci są osobami, które w sposób odpowiedni wykonują masaże oraz wszelkie inne czynności związane z przeprowadzaniem rehabilitacji. Trakcja kręgosłupa jest jednym z najbardziej potrzebnych czynności, jakie wykonywane są w trakcie powrotu do zdrowia pacjenta. Warto jednak pamiętać, że czynności te wykonywane są nie tylko w przypadku, gdy pacjent został poszkodowany. Dość często bowiem bywa tak, że posiadamy wiele problemów związanych z kręgosłupem. Wiele osób uczęszcza na rehabilitację w celu doprowadzenia kręgosłupa do porządku.

masaż leczniczy

Kiedy można wykonać szereg zabiegów?

Istnieje wiele placówek w całej Polsce, w których odbywają się rehabilitacje z różnych powodów. Każdy z nas może udać się na fizjoterapię, jeśli tylko jego stan wskazuje na wykonanie szeregu odpowiednich zabiegów.

Choć niewiele osób ma o tym pojęcie, znaczna większość ludzi wymaga objęcia specjalistyczną opieką rehabilitacyjną. Wielu z nas, przez nieprawidłowy tryb życia, garbienie się oraz spanie w nieprawidłowej pozycji czy przeciążanie kręgosłupa, musi uczęszczać na rehabilitację, która będzie miała za zadanie doprowadzić nas do stanu zdrowia.

Szereg zabiegów wykonuje się w przypadku skrzywień kręgosłupa u dzieci i u dorosłych. Nie wolno jednak zapominać o osobach, które zostały poszkodowane w wypadku lub w wyniku niesprzyjających zdarzeń. Sposoby wykonywania rehabilitacji są wszystkim znane, jednak typ problemu, z jakim się zmagamy, wpływa na to, jakie sposoby rehabilitacji zostaną zastosowane.

Wskazania do odbycia fizjoterapii

Istnieje specjalna grupa wskazań do odbycia fizjoterapii. Wbrew pozorom, są to czynności, które wykonujemy na co dzień w nieprawidłowy sposób. Jednak do grupy tej wliczają się również schorzenia, które są objawami złej postawy kręgosłupa. Przede wszystkim należy wymienić chroniczne bóle głowy, siedzący tryb życia, przepuklina dyskowa czy jakiekolwiek zwyrodnienia. Dodatkowo, możemy udać się na zabiegi, mając problem z jednym odcinkiem kręgosłupa. Znaczy to, że każdy z nas może odbyć trakcję, nawet jeśli wada kręgosłupa nie została spowodowana wypadkiem lub gdy nie jest aż tak poważna.

plecy

Warto jednak znać wszelkie wskazania, przez które mamy szansę wziąć udział w trakcji i w innych zabiegach. Nie wszystkie wady kręgosłupa jednak da się wyleczyć jedynie za pomocą trakcji. Najczęściej musimy odbywać dodatkowe zajęcia typu basen, aerobik czy zmiana trybu życia.

Przeciwwskazania

Oprócz koniecznych wskazań, jakie zmuszają nas do odbywania trakcji, istnieje również szereg przeciwwskazań, przez które absolutnie nie możemy zostać poddani rehabilitacji. Jednym z nich jest guz, który znajduje się w okolicach kręgosłupa. Należy wiedzieć również o tym, że choroba zwana kręgozmykiem, zaawansowana osteoporoza oraz różnego rodzaju nowotwory, również zaliczają się do długiej listy przeciwwskazań do trakcji.

Wszelkie niespójności ma za zadanie odkryć lekarz oraz kręgarz. Nie jesteśmy więc nawet w stanie zataić jakiejkolwiek choroby przed lekarzem, co niestety często się zdarza. Fizjoterapia musi się odbyć pod okiem wykwalifikowanego lekarza oraz zostać przeprowadzona w sposób spójny i właściwy. Każda ewentualna przeszkoda może wpłynąć w sposób negatywny na nasz kręgosłup.

Dobry i ceniony gabinet fizjoterapeutyczny na terenie Wrocławia i w okolicach, to Global Therapy Grzegorz Tokarczyk.

Rate this post

Post your comments

Your email address will not be published. Required fields are marked *